Полтавські лікарні поступово змінюють своє обличчя

У багатьох із них триває реконструкція, встановлюють нове обладнання. Все це робиться задля поліпшення якості послуг, які надають пацієнтам. Міська влада сприяє нововведенням і контролює хід медичної реформи у Полтаві. З цією метою її представники відвідують медичні заклади обласного центру. Нещодавно вони побували у дитячій міській клінічній лікарні, де триває реконструкція двох відділень.

У коридорах – будівельні матеріали, оголені стіни й комунікації. Ремонтні роботи – у повному розпалі. Їх проводять у відділенні передчасно народжених та патології новонароджених й офтальмологічному. Вставляють нові вікна, стелять підлогу, облаштовують гіпсокартонні конструкції, прокладають вентиляційну систему, водопровід та каналізацію.

Ірина Смирнова, виконроб

- Проводиться повна реконструкція відділення. Тут дуже багато як конструктивних змін, часткове перепланування і опоряджувальні роботи. На цьому етапі, а ми працюємо три місяці, уже повністю закінчено демонтаж по відділенню, в повній мір закінчено штукатурні роботи, перейшли до опоряджувальних робіт.

Світлана Нестуля, заступник міського голови Полтави

- Тут наші діти, ті, які потребують медичної послуги. І це важливо, що сьогодні саме дитинству приділяється увага. І ми змогли знайти кошти. І зараз відбуваються ремонтні роботи у двох відділеннях.

У відділенні передчасно народжених та патології новонароджених буде 25 ліжок. Щороку воно прийматиме понад вісімсот дітей. Там працюватиме два лікаря і 34 медичні сестри. 

Олена Щербань, завідуюча відділенням передчасно народжених та патології новонароджених

- Це достатній персонал для того, щоб надавати якісну медичну допомогу. У результаті капітального ремонту у нас будуть зручні сучасні палати для сумісного перебування матері і дитини – одномісні. У нас буде сучасна апаратура. Відділення буде, дійсно, європейського зразка, яке може бути порівняно із тими відділеннями, які працюють у Євросоюзі.

У міській раді запевняють, що роботу з осучаснення полтавських закладів охорони здоров'я продовжать і надалі. Виконуватимуть її послідовно, по мірі можливості, обов'язково враховуючи той момент, що паралельно із ремонтами й переобладанням має відбуватися повноцінний лікувальний процес.

Олег Бєлоножко, депутат Полтавської міської ради

- Лікувальний процес безперервний. Тому нам треба маневрувати і робити це послідовно, а не одночасно. У планах, після цього, зробити капітальний ремонт із сучасним медичним обладнанням у хірургічному блоці, операційній. І ми ідемо у цьому напрямку для того, щоб через два роки ми в місті мали сучасну дитячу лікарню.

Світлана Нестуля, заступник міського голови Полтави

- Тут знову ж стоїть питання забезпечення обладнанням власне цих відділень. Лікар не може працювати зі стінами і стільцями. Лікар працює із обладнанням. Так от нам треба подумати у першу чергу, яким обладнанням нам забезпечити лікарів, щоб вони у нас у майбутньому надавали гарні послуги. А треба сказати, що у нас у дитячій лікарні дуже гарні лікарі, спеціалісти фахові у нас. І це приємно.

Стрічка новин