Двадцятого жовтня в Україні відзначають день боротьби із захворюванням на рак молочних залоз

Завідувач мамологічного відділення Полтавського обласного онкодиспансеру Василь Кир'ян розповів: за минулий рік Полтавщина по кількості захворювань на рак молочних залоз посіла десяте місце серед областей України. Далі - дивіться про симтоми цього захворювання та його профілактику. 

Це мамологічне відділення Полтавського обласного онкодиспансеру. Завідувач Василь Кир'ян каже: нині тут перебуває 36 пацієнтів. 

Василь Кир'ян, завідувач мамологічного відділення Полтавського обласного онкодиспансеру

- Переважно це пацієнти після 50-ти років. Десь середній вік 55-65 років.

Одна з пацієнток відділення  -  54-річна полтавка Ніна Хвостик. 

Ніна Хвостик, пацієнтка 

- Влітку цього року, я натрапила, оглядаючи свою молочну залозу, на маленький комочок й одразу звернулася до лікаря-мамолога, він мене направив на мамограму й з мамограми, мене направили в онкодиспансер на консультацію. 

Ніна Хвостик каже: рак молочної залози їй діагностували на ранній стадії.  Жінку двічі оперували. 

Ніна Хвостик, пацієнтка 

- Провели операцію по видаленню пухлини і з біопсією лімфовузлів. Й зберегли мою молочну залозу. Вдячна своєму лікарю…

Ніна Хвостик радить жінкам таке: 

Ніна Хвостик, пацієнтка 

- Йти до лікарів за порадою. Не ховатися, а йти одразу. Коли можна ще врятувати своє життя.

Василь Кир'ян, завідувач мамологічного відділення Полтавського обласного онкодиспансеру 

- Профілактичні заходи – це перш за все, що кожна свідома жінка повинна відвідувати лікаря своєчасно. Пацієнти, яким вже після 40-ка років, вони мають кожен рік проходити мамологічне обстеження, яке включає в себе ультразвукове дослідження молочних залоз й мамографію.

Завідувач кафедри онкології Володимир Баштан називає симптоми раку молочних залоз:

Володимир Баштан, завідувач кафедри онкології  УМСА

- Одним із симптомів раку грудної залози є її деформація. Деформація соска: втягнення. Є симптом – це шкіра береться двома пальцями й не вирівнюється під стисненням.  Можуть бути при протокових формах раку із соска кровянисті виділення. Й другий симптом – поява лімфатичних вузлів у місці враження залози. Хворіють раком грудної залози й чоловіки. 

Володимир Баштан говорить: при будь-яких утвореннях у молочній залозі, потрібно звернутися до лікаря-онколога. 

Володимир Баштан, завідувач кафедри онкології УМСА

- Якщо жінка щось виявила у себе й на ультразвуковому дослідженні чи на мамограмі їй кажуть, там де обстежували, що це є доброякісний процес, вона можить лікуватися у загальнолікувальній мережі, але ми наполягаємо на тому, щоб перший раз вона з’явилася в онкологічний заклад. Щоб лікар-онколог сказав що це не рак» 03.41 Тому що у жінки можуть лікувати доклінічну стадію раку або першу стадію раку як мастопатію. Цього допустити не можна.

Завідувач мамологічного відділення Василь Кир'ян розповів: у минулому році Полтавщина посіла десяте  місце серед областей України із захворюваності на рак молочних залоз. Василь Кир'ян каже: у 2018-му  вперше заєреєстрували рак молочних залоз у 567-ми жителів Полтавської області. Це на одинандцять випадків більше ніж зареєствали у 2017-му році. 

Стрічка новин