Ліногравюри та екслібриси

У Полтаві відкрили виставку видатного графіка та художника Георгія МалАкова. Роботи зібрав колекціонер та видавець Олексій Петренко. У колекції біля 30 ліногравюр та 80 екслібрисів. Деталі - у сюжеті. 

На стінах графічні малюнки в жанрі екслібрис, ліногравюри до відомих творів. Це роботи видатного графіка та художника шістидесятника Георгія Малакова. Їх у своєї колекції зібрав полтавський видавець Олексій Петренко. Чоловік каже, головною ідеєю виставки було показати полтавцям роботи цього видатного діяча. Роботи Малакова почав збирати, побачивши серію ілюстрацій художника до "Декамерона".

Олексій Петренко, видавець, колекціонер 

- «Айвенко», «Quentin Durand». Це всі ті книги, які ілюстрував Малаков. Це зрозуміло, що його мало хто знає, бо зараз комп'ютери та комп'ютерна графіка. А тоді це було поширено. Тоді цілий інститут Київський видавав фахівців художників-графіків на весь Радянський союз. 

Крім екслібрисів Малакова, Олексій Петренко має в колекції й дві сторінки з його сімейного фотоальбому з фотографіями 40-60-х років. Які теж цього дня представлені на виставці. 

Олексій Петренко, видавець, колекціонер 

- У колекції біля 30 ліногравюр та біля 80 екслібрисів. Екслібрис, як ви знаєте - це книжковий знак. Який показує кому належить книга. 

Його вклеюють чи штампують на лівому форзаці книги. З часом він перетворився майже в окремий жанр елітарної графіки. А у Малакова їх ціла низка, а деякі ще й відрізняються особливими гумором, каже колекціонер Олексій Петренко. Переглянути роботи можна протягом місяця.

Стрічка новин