Вишиті рушники, картини та одяг

Працювала ветеринарним лікарем, обслуговувала 5 колгоспів у восьми населених пунктах, більше 40-ка років очолювала зооветдільницю Лубенського району. А ще була знаною рукодільницею. У бібліотеці імені Котляревського відкрили виставку робіт вишивальниці Лідії Нагоги.

Вишиті рушники, картини, одяг та його елементи для виставки пам'яті лубенської мисткині принесли її доньки та онучки. Назвали виставку «Все на землі від маминих рук: спомин про маму.» Лідія Нагога народилась 1924-го у Миргородському районі. Як молодого ветеринара, дівчину відправили в село Ждани. Там, у Лубенському районі, лікарка більше 40 років очолювала зооветдільницю. Її не була вдома цілий день, і пізно вночі вона шукала розраду у вишивці.

Людмила Покидько, донька вишивальниці Лідії Нагоги

- У селі не було електроенергії. Вона засвічувала газову лампу керасінку і сідала і вишивала «взапой».  

Роботи Лідії Яківни прикрашали районні виставки. А от її онучка нині оздоблює бісером християнські образи. Розповідає - зламала руку. Через проблеми з нервом, руку паралізувало. У лікарні жінка вперше захотіла вишити ікону.

Світлана Сердюк, онучка вишивальниці Лідії Нагоги

- Я паралізованою рукою брала пальцями, затискала голочкою, витягала нитку, потім розтискала пальці.

Після цього, у Світлани дивовижним чином поволі почали працювати пальці. Говорить, коли це побачив лікар, був вражений.

Світлана Сердюк, онучка вишивальниці Лідії Нагоги

- Він обійняв мене, почав плакати і сказав – я не знаю, що ти зробила, але ти зробила те, що ми не знаємо, як робити лікарями. Ми зараз думаємо, як робити реставрацію нерву.  

Так, Світлана вважає, вишивка врятувала її. А світлі спомини про бабусю-майстриню  - завжди у неї в серці.

Стрічка новин