Розбита фурами дорога у Лутовинівці

Наче землетрус. Так описують ночі люди у селі Лутовинівці Козельщинського району, що на Полтавщині. Там постійно упродовж доби їздить великогабаритний транспорт. Місцеві розповідають: від цього по будинках пішли тріщини, фундамент просів, а спати від шуму просто неможливо. Хто винен та хто відповість за це, знає Марина Покшіна. 

Валентина Сімонова у селі Лутовинівці Козельщинського району живе давно. Двадцять років тому разом із чоловіком звели будинок. У ньому мешкають і до сьогодні. Проте, розповідає жінка, останні два роки життя тут стало нестерпним. Пані Валентина показує тріщини на будинку та господарських спорудах. Ділиться: з'явилися вони після появи у селі великогабаритного транспорту.

Валентина Сімонова, жителька с.Лутовинівка

- Оцих тріщин не було, оце все пішло. Оце все – свіжі тріщини. Там на хаті теж, ну воно ж шкода, там фундамент дуже глибокий. Почалося таке, як почали такі машини їздити. Десь другий рік отак.

Кілька разів на знак протесту селяни перекривали дорогу місцевого значення. Утім, рух по ній вантажівок продовжується. Їздять не лише вдень, а й в ночі, розповідають люди. 

Алла Мілашенко, жителька с.Лутовинівки

- Від постійного гуркотіння, вібрація дуже сильна, тому що машини йдуть дуже сильно, хата тріщить, упала штукатурка зі шпалерами.

- Подивіться, що машини, стоянка буде там, як і зараз, ми півтора місяці там не спимо, просто не спимо, це пекло, пекло, пекло, просто пекло.

Поряд із селом розміщене підприємство. Це – Агрофірма «Добробут». Саме їхні автомобілі найчастіше їздять цією дорогою. Про це знає і генеральний директор організації. Він прийшов на зустріч до людей та обіцяє вплинути на ситуацію.

Андрій Березовський, ген. директор ТОВ Агрофірма «Добробут»

- Машини їздити більше 40 км. не будуть. Ми поспілкуємося з поліцією, хай ставлять радара, якщо хтось порушить, значить оштрафуємо.

Заступник начальника Козельщинського відділку поліції Роман Ніколаєнко говорить: про проблему з дорогою знають давно. Утім, самостійно вирішити проблему не можуть. Саме тому звернулися до колег. Обіцяє: зроблять все, аби контролювати цю ділянку.

Роман Ніколаєнко, заст. нач. Козельщинського ВП Кобеляцького ВП ГУНП в Полт. обл.

- На сьогоднішній день уже ми звернулися до патрульної поліції Кременчука для того, щоб була змогла контролювати швидкісний режим автомобіля, тому що в козельщинської поліції такої змоги немає. Це питання часу, і воно буде вирішено.

Цю дорогу ремонтувало Агентство місцевих доріг ще із 2017 року. Потім проводили ямковий ремонт. В організації про проблему теж знають. Як будуть надалі «латати» дорогу, поки що не вирішили.

Дмитро Килимник, інженер технічного нагляду та кошторисної роботи «Агентства місцевих доріг»

- По цій дорозі було зроблено поточний ремонт у тому році і в 17 році. У цьому році було зроблено аварійний та ямковий десь у серпні-липні місяці.

Попри все, місцеві нічому і нікому не вірять. Їх влаштує лише один варіант. 

- Ми хочемо, щоб ви забрали машини звідси.

Стрічка новин