Хто контролює ситуацію з тваринами-безхатченками у Полтаві?

Великого розголосу у Полтаві набула трагедія із покусаною собаками молодою жінкою, яка згодом померла у лікарні. На сторінках соціальних мереж точилось чимало суперечок щодо небезпеки зграй безпритульних псів, які вільно гуляли вулицями міста. Хто контролює ситуацію з тваринами-безхатченками, чи є вони загрозою для полтавців та як себе правильно з ними поводити, аби попередити агресію, – дивіться далі.

Доки триває розслідування, достеменно невідомо, що саме за собаки 12-го жовтня на вулиці Лесі Українки напали на жінку, яка згодом померла у лікарні - безпритульні чи домашні на вільному вигулі. У той же час зоозахисники говорять: безпритульні пси на вулицях Полтави - стерилізовані, а отже - не агресивні.   

Анна Кондра, зоозахисниця

- Вони починають дуже швидко набирати зайву вагу. Тому вони стають більш спокійними, більш незграбними, взагалі перестають проявляти агресію. Саме тому, що у них по-іншому працює організм. 

Так, за контроль чисельності, стерилізацію та вакцинацію безпритульних псів відповідає спеціальний відділ, створений при Полтавському КАТП-1628 п'ять років тому. Якщо ви бачите підозрілих чи агресивних собак, телефонуйте туди за номером 050 465 55 27. Група відлову прибуде на місце. "Оброблених" собачок можна впізнати за спеціальними кліпсами у вухах. Такі тварини живуть не довго, приблизно 5 років. Ще вісім років тому у Полтаві було 8 тисяч безпритульних псів, зараз 3,5 тисячі.

Юлія Явір, технолог з реєстрації та ідентифікації домашніх та безпритульних тварин Полтавського КАТП-1628

- Я хочу сказати, що дуже було б непогано, якби на законодавчому рівні було прийнято  обов’язкову стерилізацію всіх домашніх тварин, які не несуть плідної цінності. Це дуже допомогло б регулювати саме чисельність безпритульних.

Так, кажуть фахівці - головна причина, чому вулиці поповнюються новими і новими  чотирилапими безхатченками - недобросовісні господарі, які викидують цуценят на вулицю. 

До речі, наразі готовий проект масштабного стерилізаційного центру із притулком для хворих тварин. Ідея його створити з'явилась ще 8 років тому. Нині вирішують, як забезпечити центр електрикою. 

Майя Матвеєва, депутатка Полтавської міської ради

- Мені важко сказати, коли саме буде, але я думаю, що як тільки зараз «ОБЛЕНЕРГО» все зробить, то, думаю, на наступний рік будівництво можна починати.

Найбільш агресивні тварини під час так званих "собачих весіль", кажуть ветеринари. У стерилізованих може проявлятись "харчова агресія", коли собака захищає свою їжу.

Леонід Корчан, лікар ветеринарної медицини

- Тварина проявляє агресію, якщо по відношенню до неї була якась агресія, або тварина хвора, або вона захищає своє потомство. 

Кінологи кажуть - при зустрічі з агресивно налаштованою твариною чи зграєю головне не бігти та не показувати спину. Це активує "мисливський інстинкт". Повільно задкуйте назад. Прикрийте лице та шию сумкою чи пакетом. Можна охопити шию руками, виставивши лікті вперед. Дивіться на псів впритул, проте не у вічі. 

Юлія Прокопенко, кінолог

- Можна підняти із землі камінь, палицю, кинути їх в бік. Найчастіше це спрацьовує. Цей метод використовую регулярно. Жодного разу не було, що він дав збій. Є такі собаки, ти тільки робиш вигляд, що нахиляєшся до землі, вони одразу починають бігти від тебе.

Уважно слідкуйте за реакцією собаки та намагійтесь піти. Також кінологи не радять гладити незнайомих собак. 

Стрічка новин