У Полтаві відбулася акція «Хода за свободу!»

Її мета – привернути увагу до проблеми торгівлі людьми, каже співорганізаторка акції Світлана Большева. Колона учасників акції рушила від Театральної площі до Соборного майдану. Учасники ходи були у чорному одязі та з парасольками такого ж кольору.

13:40. На Театральній площі у Полтаві збираються учасники ходи за свободу. 

Світлана Большева, співорганізаторка акції «Хода за свободу!»

- Сьогодні – 18-те жовтня – Європейський день протидії торгівлі людьми. Й саме до цього приурочена акція. Вона відбувається  одночасно у багатьох країнах світу. В Україні відбудеться в усіх абсолютно обласних центрах нашої держави.

На ходу запросили містян, волонтерів та студентів, каже Світлана Большева. За її словами, до заходу готувалися близько трьох місяців.

Світлана Большева, співорганізаторка акції «Хода за свободу!»

- Мета – привернути увагу наших співгромадян до проблеми торгівлі людьми: до питання трудової експлуатації. Оскільки 90 відсотків постраждалих від торгівлі людьми – це саме від трудової експлуатації. Ми знаємо, що багато наших співгромадян виїжджають за кордон, або в межах України на заробітки, й там саме потрапляють у ситуацію торгівлі людьми.

На акцію прийшов полтавець Юрій Дубовик. Чоловік каже: про ходу дізнався у соціальних мережах. 

Юрій Дубовик, учасник акції «Хода за свободу!»

- Я та мої друзі знаємо про цю проблему – незахищеність населення. Також, особисто моя думка, наївність деяких людей, які їдуть за кордон на заробітки. Ми не перший рік беремо участь у цій ході. Й в принципі підтримуємо це все.

Марина Переверзова, учасниця акції «Хода за свободу!»

- Ця тема дуже хвилює мене, вона торкається життя мільйонів людей, й зараз вона є глобальною. Тому що дуже багато людей їдуть працювати за кордон, й на жаль, не всі знають про свої права, не всі знають, до кого звернутися.

Світлана Большева, співорганізаторка акції «Хода за свободу!»

- Ми будемо йти з чорними парасольками мовчазною ходою для того, щоб привернути увагу. Парасолька символізує захист тих людей, які вже постраждали.

О 14:20 колона учасників акції рушила від Театральної пощі.

Учасники ходи за свободу пройшли вулицею Соборності до Соборного майдану. За підрахунками поліції, у заході взяло участь близько п'ятдесяти чоловік, розповів начальник сектору превентивної комунікації Олег Шолудько. За словами співорганізаторки акції «Хода за свободу!» Світлани Большевої, такий захід у Полтаві відбувся вдруге. 

Стрічка новин