Полтавські лікарні осучаснюються

Медичні заклади Полтави поступово осучаснюються і надають більш якісні послуги. Цього вимагає медична реформа. У лікарнях проводять ремонт, закупляють нове обладнання, навчають спеціалістів. Міська влада постійно моніторить цей процес. Нещодавно її представники побували в оновленому неврологічному відділенні першої міської клінічної лікарні Полтави.

Неврологічне відділення не ремонтували з часу введення першої міської лікарні в експлуатацію, тобто, із 1971 року. Але сьогодні у цьому медичному закладі воно – одне із кращих. Тут зроблено капітальний ремонт за європейськими стандартами.

Ганна Селькіна, директор КП «1 МКЛ м.Полтава»

- Відділення розраховано на 35 ліжок для лікування хворих у цілодобовому режимі. Це відділення сучасно оснащене. Тут у нас є і палати інтенсивної терапії, і ряд медичного обладнання, яке буде використовуватися з ціллю первинної реабілітації хворих, які перенесли гострі мозкові інсульти.

Кожне місце хворого оснащене всім необхідним обладнанням. Коло кожного ліжка – кнопка виклику чергового, а в палаті інтенсивної терапії, біля ліжок, також вмонтовано обладнання контролю основних функцій життєдіяльності організму, налагоджено подачу кисню. Кардіограму, зроблену прямо тут, за потреби можна миттєво передати в кардіоцентр для отримання консультації. У відділенні достатньо комп'ютерної техніки, тренажерів для реабілітації, інших приладів. Потреби хворих враховано навіть у душових та туалетних кімнатах.

Юлія Матвієнко, медичний директор КП «1 МКЛ м.Полтава»

- Із відкриттям цього відділення у закладі буде створено повний цикл надання медичної допомоги пацієнтам із гострим інсультом. Таким чином, що після проведеного лікування гострого періоду пацієнт продовжуватиме лікування у цьому відділенні. Що дасть змогу більш ефективно надавати медичну допомогу згідно вимогам, і стандартам, і протоколам європейського рівня.

Щорічно у неврологічному відділенні лікується майже 800 полтавців із гострим мозковим інсультом. Кваліфіковану допомогу їм надають лікарі, штат яких укомплектовано повністю. Тут в повній мірі можна пройти перший і другий рівень реабілітації. Директор першої міської клінічної лікарні стверджує, що реконструкцію проведено завдяки суттєвій допомозі міської влади.

Ганна Селькіна, директор КП «1 МКЛ м.Полтава»

- Тільки завдяки підтримки депутатського корпусу міської ради було прийнято рішення, був зроблений проект реконструкції цього відділення. Була виділена значна сума коштів. Тільки на обладнання цього відділення із міського бюджету було витрачено майже 4 мільйона гривень.

Світлана Нестуля, заступник міського голови Полтави

- Міська влада сприяє. І на це відділення було виділено більше 10 мільйонів гривень коштів. Нещодавно були ліжка закуплені. Там більше 100 тисяч гривень. І ремонтні роботи. І те обладнання, яке тут забезпечено від кисню і до тих препаратів, які потрібні для відновлення рік, ніг – ми їх можемо побачити. Вони закуплені за бюджетний кошт.

Представники міської влади проведеною реконструкцією неврологічного відділення лікарні залишилися задоволені. Кажуть: роботу щодо підтримки медичної галузі міста продовжуватимуть і надалі.

Олег Бєлоножко, депутат Полтавської міської ради

- Для нас в пріоритеті зараз будівництво не фонтанів та інших розважальних споруд. А це - оновлення, осучаснення медичної бази Полтави. Ми зараз проводимо активну реконструкцію на базі першої лікарні, і робимо новітні відділення у дитячій міській лікарні. Це є наша полтавська міська програма, яка цілеспрямована на покращення медичних послуг у нашому місті.

Стрічка новин