Очисні працюють, але чи якісно фільтрують воду?

У травні 2019 року у нас в ефірі вийшов сюжет – у місті Глобино у річку Сухий Омельник потрапляє азот амонію. Від цього, за словами місцевих, гине риба у водоймі. Люди зверталися до різних інстанцій та намагалися розібратися у роботі споруд. Що змінилося за пів року – знає Анна Ружін.

Наша знімальна група їздила в Глобино у травні 2019 року. Тоді місцеві зустрічалися з представниками влади та намагалися знайти компроміс. Минуло майже пів року, але, за словами людей, очисні так само працюють. Змін не було як у їх роботі, так і місцева влада не вдавалася до дій, щоб розібратися з проблемою, каже Володимир Молодчин. 

Володимир Молодчин, громадський активіст 

- На даний час вони працюють, як і працювали. Ніхто їх не зупиняв. Вони працюють так само в штатному режимі.  Ніхто їх не зупиняв попри те, що була опублікована петиція на сайті МР і набрала відповідну кількість голосів. Була і винесена на розгляд сесії міської ради, але не набрала голосів - ні за, ні проти.

Один із активістів, Володимир Молодчин, з того часу засипав чиновників заявами та запитами. Адже підозрював, що очисні неякісно виконують свою роботу. Звернувся і до екологічної інспекції. І отримав такі результати.

Відповідно до протоколу вимірювань показників складу та властивостей вод встановлено, що в місці випуску зворотних вод після останньої стадії очистки очисних споруд КП «Глобинське»  у річку Сухий Омельник спостерігається перевищення встановлених нормативів, що свідчить про недотримання умов дозволу на спеціальне водокористування. Порушення зафіксовані актом, за результатами перевірки виданий обов'язковий до виконання припис. 

Тарас Захаров, адвокат

- У даній ситуації варто звертатися повторно до екологічної інспекції, щоб зрозуміти, чи відреагувало підприємство і усунуло всі виявлені порушення, а якщо ні, то звертатися до екологічної інспекції з проханням-вимогою, щоб вони зверталися до суду і призупиняли роботу цього підприємства. Такі повноваження у них є. 

Громада ж обіцяє контролювати, чи виконають зобов'язання, і моніторити дане питання. 

Володимир Молодчин, громадський активіст 

- Збираємося вчергове підіймати це питання на загальних зборах ГО «Рибалки Глобинщини». Адже, за наявною інформацією, очисні споруди до цього часу не введені в експлуатацію, а міська влада замовчує це питання. Не знаю, можливо, хочуть, щоб з плином часу це питання просто затихло.

Стрічка новин