Національна служба здоров’я створила Північний департамент

В Україні триває медична реформа. Вона поступово змінює вітчизняну систему охорони здоров’я. Фахівці з медицини стверджують, що пацієнти повинні отримувати більш якісні послуги, а лікарі – мати необхідні умови, щоб їх ефективно надавати.Днями Національна служба здоров’я України відкрила Північний міжрегіональний департамент з офісом у Харкові. Він обслуговуватиме чотири області – Харківську, Сумську, Чернігівську та Полтавську. 

Нова структура опікуватиметься роботою аптечних та медичних закладів, які вже уклали та укладатимуть угоди із Національною службою здоров’я України. У Харкові з цього приводу відбулася прес-конференція. На ній голова служби Олег Петренко представив заступника директора новоствореного департаменту Вікторію Мілютіну.

Вікторія Мілютіна, заступник директора Північного департаменту НСЗУ

- Для мене це прагматична боротьба за якісні медичні послуги. Я знаю болі нашої системи. Тому я розцінюю таку працю у державній службі, як можливість змінити систему не тільки уже на такому суспільному експертному рівні впливати на процеси, а й можливість працювати з усіма людьми, які зацікавленні у змінюванні.

Олег Петренко, голова Національної служби здоров’я України

- Наше завдання – Національної служби здоров’я – зробити так, щоб кожна людина, яка живе в Україні, отримала належну їй медичну допомогу – безпечну, якісну і вчасну.

За словами керівника Національної служби, департамент сприятиме, аби всі заклади Північного регіону автономізувались, комп’ютеризувались, підключились до електронної системи охорони здоров'я, мали можливість укласти договір з Національної службою та отримувати кошти за надані пацієнтам послуги. Олег Петренко переконує: із наступного року нові правила чекають і пацієнтів, і медзаклади.

Олег Петренко, голова Національної служби здоров’я України

- Зараз уже лікарі зацікавлені у тому, щоби надавати належної якості послуги на первинному рівні, правильно дбати про своїх пацієнтів, підвищувати свою кваліфікацію для того, щоб люди залишалися із цими лікарями. Бо якщо людина піде, за людиною підуть кошти. Це є один із основних принципів реформи.

Важливу роль у процесі проведення медичної реформи спеціалісти надають широкому інформуванню про неї всіма можливими способами – від стендів у лікарнях – до репортажів та коментарів у засобах масової інформації, повідомлень в Інтернеті та соціальних мережах. 

Олег Петренко, голова Національної служби здоров’я України

- Ми будемо починати широку компанію з інформування. Є право на безоплатну допомогу. Але як її отримати? Повинна бути декларація, щоб отримати доступні ліки. Щоб отримати безоплатну консультацію – треба отримати скерування від лікаря первинки. Екстренна допомога надається без скерування. Люди повинні знати, як керуватися правом. І коли ми всі будемо ці правила знати – повірте, наша система зміниться на краще.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак каже, що завдяки створенню Північного департаменту комунікація між лікарями стане кращою. А відтак, безперечно, позитивний зиск матимуть і пацієнти, поліпшиться якість послуг, які вони отримують. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Це є тільки позитив, це є комунікація, є можливість навчати персонал, консультуватися. Але у нас була можливість працювати із Національною службою здоров’я і напряму.

Ми залишаємося. Якщо всі розпочинають із 1 квітня, то 56 закладів Полтавської області – вони працюють, як і працювали. Це тільки на користь, щоб люди отримали якісну медичну допомогу.

Річ у тім, що на Полтавщині успішно реалізується пілотний проєкт з трансформації стаціонарної медичної допомоги. Він ефективно діє саме у 56 закладах області. Завдяки пілотному проекту відпрацьовано нові для України механізми оплати послуг. Про це, а також про «Програму медичних гарантій», яка почне діяти із першого квітня 2020 року, ми детально розповімо у наших наступних інформаційних випусках.

Стрічка новин