Право на земельну ділянку без права її мати

Так описують ситуацію атовці з Полтави та області. Повернулися із зони бойових дій кілька років тому. Утім, до цього часу не можуть добитися можливості отримати землю. Місцева влада вирішити це питання не може. Мовляв: немає вільних ділянок. У різних областях України діє інша програма для учасників бойових дій. Вона передбачає грошову компенсацію. Як будуть діяти полтавські чиновники та чи отримають атовці хоч щось – з'ясовували наші журналісти.

Захищати кордони країни Денис Лисенко пішов у 18 років. Пробув селі Кримському Луганської області півтора року. Отримав серйозні поранення, контузію та довго лікувався. Повернувся додому і хотів отримати свою – державою обіцяну землю. Утім виявилося це не просто. Атовцям, розповідає хлопець, якщо і пропонують ділянку, то непотрібну місту чи селу. 

Денис Лисенко, атовець із Диканьки

- Звернувся за земельну ділянку в Диканську селищну раду, мені пропонували 15 соток під забудову, а давали за смітником, нежитлову зону давали. Писали в Київ листи, то все було марно, дзвонили на гарячу лінію, але туди ж не додзвонишся.

Інший учасник бойових дій та особа з інвалідністю 2 групи Володимир Арабаджі упродовж кількох років звертався до місцевої влади. Мета – отримати свою земельну ділянку, яку гарантували знову ж таки на державному рівні. Проте, виявилося у Полтаві взагалі ніяких ділянок немає. Постійно отримував відмову. Чоловік почув, що у інших областя працює програма «Компенсація за земельну ділянку учасникам бойових дій».

Володимир Арабаджі, атовець

- І все ж таки на сесії це питання піднялося, рішенням було надати звернення до Верховної Ради України узаконити цей проєкт, який працює вже у 4 обласних центрах України і фактично дуже гарно працює.

Два місяці спілкування із секретарем Полтавської міської ради та іншими депутатами, десятки звернень, відмов та відписок. І все таки атовців почули. Олександр Шамота говорить: право на отримання земельної ділянки під забудову має кожен. Утім наразі в Полтаві не залишилося вільної землі. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Ми проговорили з хлопцями і на останній сесії міської ради було прийнято звернення до Верховної Ради перш за все, тому що вона, як законодавець має врегулювати дане питання.

Така програма вже діє в декількох містах україни. Проте полтавські чиновники сумніваються в правильності такого рішення. Ще під час сесії міської ради грошова виплата не позбавляє атовців шансу претендувати на ділянку. Тому бійці та влада розраховує на те, що депутати Верховної Ради пропишуть у законодавстві усі моменти. Доки полтавські депутати з нардепами ділять кому що робити, ветерани війни залишаються без землі. 

Стрічка новин