Оголосили вирок обвинуваченому у справі вбивства Олега Бабаєва

Суд оголосив вирок одному з обвинувачених у справі вбивства кременчуцького судді Олександра Лободенка та колишнього міського голови Кременчука ‒ Олега Бабаєва. Підсудний Ігор Пасічний отримав 10 років позбавлення волі. Таке рішення прийняла колегія суддів у Гадяцькому районному суді. Нагадаємо, суддю Олександра Лободенка вбили у лютому 2014-го. Він отримав два кульових поранення. У липні того ж року в Кременчуці вбили міського голову Олега Бабаєва. У нього стріляли тричі.

На суді присутні: прокурори Дмитро Москаленко, Максим Савчук, обвинувачений Ігор Пасічний та його адвокат Роман Кабальський. Потерпілі слухають суд через скайп у Крюківському райсуді Кременчука та у районному суді Пирятина. Серед потерпілих: Ольга Шляхова, Анна Бабаєва, Станіслав та Світлана Лободенки, Ірина Коноваленко. Прокурор Дмитро Москаленко каже:  підсудного обвинувачують у співучасті у злочині та нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості.

Дмитро Москаленко, прокурор 

- А також обвинувачується у вчиненні злочину передбаченого пунктом 6, 11, 12 частиною 2 статті 115 ККУ – умисне вбивство особи з кваліфікуючими ознаками, які є вчиненням злочину за попередньою змовою групи осіб, на замовлення та з корисливих мотивів. 

Прокурор говорить: 24-го вересня змінили обвинувачення.  

Дмитро Москаленко, прокурор 

- Йому змінили статтю 379 – це вбивство судді пов’язане зі здійсненням правосуддя.

На засіданні прокурор зачитує угоду підсудного про визнання винуватості укладену 9-го жовтня. Дмитро Москаленко пояснює її умови:

Дмитро Москаленко, прокурор 

- Викриття інших учасників групи у вчиненні кримінального правопорушення. Пасічний у судовому засіданні надав відповідні показання.

Роман Кабальський, адвокат підсудного 

- Наприкінці травня – на початку червня від Пасічного надійшло бажання укласти угоду та сприяти слідству як найшвидшому закінченню розгляду цієї справи.

Адвокат підсудного Роман Кабальський розповів: до угоди обвинувачення вимагало довічного ув’язнення для Ігоря Пасічного, нині - 10 років позбавлення волі без конфіскації майна. 

Ігор Пасічний, підсудний

- Ви свою вину визнаєте?

- Так, визнаю, беззаперечно.

- Повністю?

- Так. У даному кримінальному провадженні викладеному у обвинувальному акті. 

- Скажіть, укладення угоди було добровільним? 

- Так.

- Чи був тиск зі сторони обвинувачення?

- Ніякого тиску не було, навіть натяків на це. Все було у добровільному порядку.

Підсудного Ігоря Пасічного взяли під варту 2-го вересня 2014-го року. Чоловік каже: раніше на суді своєї вини не визнавав. Чому до цього не уклав угоду про визнання винуватості, Ігор Пасічний пояснює так:

Ігор Пасічний, підсудний

- Совість загризла.

На суді потерпілі погодилися із угодою та розповіли, що не мають майнових претензій до підсудного. За вироком суду, Пасічний отримав 10 років позбавлення волі. Термін ув’язнення рахується з моменту затримання й підпадає під «Закон Савченко»: один день перебування у СІЗО прирівнюється до двох, розповів адвокат Роман Кабальський. За його словами, 45-річний підсудний проведе у колонії близько півроку. Нагадаємо, кременчуківці Ігор Пасічний, Олександр Мельник, Олександр Крижанівський та Ігор Куник є обвинуваченими у кримінальному провадженні щодо вбивства судді кременчуцького Автозаводського райсуду Олександра Лободенка та міського голови Кременчука ‒ Олега Бабаєва.

Стрічка новин