У Полтаві провели семінар «Агроконсалтинг. Кооперація. Переробка»

«Агроконсалтинг. Кооперація. Переробка». Такий практичний семінар для підприємців, фермерів та агроконсультантів провели на базі Полтавського університету економіки та торгівлі з ініціативи Сумського Центру інформаційної підтримки бізнесу.

Семінар провели у рамках ініціативи Європейського Союзу «EU4Business», яка спрямована на розвиток малого та середнього бізнесу в Україні, за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку. Захід зібрав дорадників та агроконсультантів Полтавської та Сумської областей, а також  фермерів, представників малого бізнесу та середніх агрофірм. При розробці програми семінару, організатори переслідували кілька цілей. 

Тарас Савченко, керівник центру інформаційної підтримки бізнесу (м. Суми)

- Це - налагодити кооперацію між виробниками-переробниками Сумської та Полтавської областей. По-друге – налагодити діалог та обмін досвідом між агроконсультантами наших областей. І третє – побачити передові технології переробки сільськогосподарської продукції і обговорити можливості їх запровадження, в тому числі і в Сумській області.

Говорили на заході про особливу важливість консультування та дорадництва. Тобто, можливості бізнесменам отримати консультацію щодо того, як вийти на нові ринки, налагодити експорт, отримати відповідні документи, сертифікати. 

Олексій Назаренко, керівник Сумської дорадчої служби «Агронаука»

- Дорадництво – це допомога або консультування. Тобто, дуже часто виробники не мають відповідної фахової  менеджерської освіти. Тобто, вони гарні виробники, чудові агрономи, зоотехники.  Але, дуже шкода, вони не мають економічних знань. 

У Полтаві такі консультації надає обласна сільськогосподарська дорадча служба. Унікальність роботи Полтавської установи  - у співпраці з місцевими органами влади, а також чималому досвіді в створенні сільськогосподарських  кооперацій, говорить радник Національної асоціації дорадчих служб України. 

Роман Корінець, радник Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України

- Завдяки кооперації малі виробники зможуть досягти успіху, зможуть конкурувати успішно з великими виробниками. Бо якщо вони окремо, вони цього не зможуть зробити. І вони не можуть бути успішними. 

Євген Шумейко - бізнесмен із Лубен. Займається вирощуванням і заготівлею  лікарських рослин. Тут - аби дізнатись про досвід кооперації колег виробників та переробників с/г продукції. 

Євген Шумейко, підприємець (м. Лубни)

- Дуже цікаво побачити досвід інших практиків, тобто що вони вже роблять в переробці, для себе визначити кроки, куди можна йти, і чого в цьому можна досягати, дізнатись про виклики, фінансові інструменти. 

Також учасники семінару відвідали завод з переробки моркви у селі Головки Полтавського району та сільськогосподарський кооператив «Диканська ягода» у селі Орданівка Диканського району. 

Стрічка новин