Для школярів провели лекції з газовидобутку

Пізнавальні лекції та живе спілкування із представниками газовидобувної галузі – Полтавська філія найбільшої газовидобувної компанії країни «Укргазвидобування» провела для школярів міста знайомство із галуззю. Про освітній проект та питання, які турбують сучасну молодь, – далі у сюжеті.

Відкрито та прозоро - представники ГПУ «Полтавагазвидобування» провели пізнавальні лекції для школярів Полтави. Головна мета - підвищувати обізнаність молоді у темі газовидобутку. 

Юрій Береза, начальник відділу комунікацій ГПУ «Полтавагазвидобування»

- Освітній проект зі школами в компанії не новий. До цього два роки поспіль ми їздили школами районів, де ведемо видобуток. Цього року змінили курс, почали розповідати про газовидобуток полтавським школярам.

За попередні роки представники компанії відвідали кілька десятків сільських і районних шкіл, а цьогоріч провели лекції для одинадцятикласників восьми шкіл міста. Як виявилося, тема видобування вуглеводнів актуальна для учнівської молоді скрізь, але аспекти, які цікавлять дітей, відрізняються.  

Юрій Береза, начальник відділу комунікацій ГПУ «Полтавагазвидобування»

- Цікавий факт: в районах здебільшого школярі задавали питання технічного характеру, а у полтавських таких питань мінімум, тут вони більше цікавились економікою.

Тетяна, учениця 11 класу Полтавської загальноосвітньої школи №38

- Нам пояснювали, як відбувається розробка свердловини, як добувають нафту і природний газ. Було цікаво скільки все ж витрачається на це коштів, які процеси і люди задіяні в цьому.

Вероніка, учениця 11 класу Полтавської загальноосвітньої школи №33

- Було дуже цікаво послухати, скільки треба вкласти коштів, щоб видобувати газ. І взагалі зрозуміти, як це працює зсередини.

Які етапи має пройти видобувна компанія, перш ніж отримає газ, скільки коштує буріння однієї свердловини, головні міфи про галузь - ці та багато інших питань обговорювали учні з гостями. 

Ольга, учениця 11 класу Полтавської загальноосвітньої школи №33

- Мені близька тема газу та нафти. У мене батьки з цим трохи пов'язані, тому було дуже цікаво дізнатись про послідовність, як усе це відбувається у галузі.

Дарина, учениця 11 класу Полтавської загальноосвітньої школи №22

- Мені дуже сподобалось, дізналась багато нового для себе. У мене були питання, на які я отримала вичерпні відповіді. Вони стосувались правильного видобутку нафти й газу.

Іван, учень 11 класу Полтавської загальноосвітньої школи №38

- Нам розповідали про видобування, особливості свердловин в Україні. Про головні міфі. Пояснювали, що ніхто, навіть, теоретично не може провалитись в свердловину, чи чому свердловини не викачують воду.

Найактивніші учасники заходів отримали подарунки від компанії. В Укргазвидобуванні переконані - це корисна практика для школярів, тож цю практику продовжать і наступного року..

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію