Черговий відключений від газу будинок у Полтаві

Ще одні – залишені напризволяще... у Полтаві людям у будинку за адресою Мазепи 59 відрізали газ. Мешканці шоковані. Без попередження та обіцянок підключити його знову. Страждають і старі, і малі. У людей немає можливості готувати їжу, а купувати електричні плити пенсіонери не в змозі. Місцева влада розводить руками: мовляв ніякого відношення до цього не мають. Утім наче б то планують шукати способи вирішення. Що цього разу стало причиною та що обіцяють людям керівники міста – далі у сюжеті Марини Покшіної. 

9 жовтня у будинку за адресою Мазепи 59 припинили постачання блакитного палива. Люди переконують: на власні очі бачили саме машину «Полтавагазу». 

 Антоніна Ляліна, жителька будинку за адресою Мазепи, 59

- Вони приїхали і відімкнули. Сказали, що це на ремонт. Наступного дня ми приїдемо й увімкнемо, газу немає до цього моменту.

Найбільше, розповідає жителька цього будинку Клавдія Убийвовк, постраждали пенсіонери та діти. Люди поважного віку, ділиться жінка, не можуть у вісімдесят років харчуватися «у сухом'ятку». Їх життя перетворилося у жахіття, бідкається бабуся.

 Клавдія Убийвовк, жителька будинку за адресою Мазепи, 59
- Усі люди «в шоці». Голодні діти, холодні, люди молоді прийшли з роботи, пішли голодні. Світла нема, газу нема. Ми можемо без води якось витримати, можемо в Шилівці набрати воду, можемо купити 5-ти літрову пляшку чи 2-х літрову. Але газ, ну що це таке? Це – трагедія.

Олена Масло разом із родиною у будинку квартиру купили не так давно. Тоді склали договори з усіма комунальними службами. «Полтавагаз» – не вийняток. Розповідає: підприємство не виконує і половини своїх обов'язків із угоди.

Олена Масло, жителька будинку за адресою Мазепи, 59
- Періодичне обслуговування газових оцих мереж, воно закладено у вартість газу для споживача. Інформація, яка взагалі надходить від «Полтавагазу», вона дуже протиречива.

Це – договір Олени Масло з «Полтавагазом». ПОЧ ГРАФ. На восьмій сторінці, у розділі «Відповідальність сторін» написано: виконавець несе відповідальність згідно із законодавством: пункт 7. Безпідставне припинення газопостачання. А у розділі прав та обов'язків сторін написано: споживач має право на – у пункті 3: якісне та своєчасне періодичне технічне обслуговування і усуненняпошкоджень внутрішньобудинкових систем газопостачання та дворових газопроводів за рахунок коштів виконавця у строки, встановлені нормативними і технічними документами. КІН ГРАФ
Правознавці рекомендують людям не бідкатися, а скаржитися. Почати з поліції. Написати заяву, зареєструвати відповідне звернення. А також вимагати пояснень у самому підприємстві.

Тарас Захаров, адвокат
- Звичайно потрібно скаржитися, якщо вони бачили або знають, хто міг втрутитися. Звичайно потрібно звертатися до поліції, щоб вона розслідувала, звертатися до самого «Полтавагазу». І постійно в них цікавитися, бо він відповідно з Кодексом розподільної мережі, у них є відповідні строки для проведення всіх експертних досліджень.

Ми спробували з'ясувати, чи збираються якось впливати на ситуацію та на саме підприємство чиновники. Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота розповів: вони до конфлікту між людьми та «Полтавагазом» ніякого відношення не мають. Утім, розповідає: створили робочу групу та будуть думати, що робити далі.

 Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради
- На жаль, на законодавчому рівні, законодавець поклав це все на безпосередньо мешканців відношення і газорозподільчої компанії. у цьому так сказати, місто участі не бере, але ми зі свого боку намагаємося знайти той шлях, який би дав можливісь нам допомогти мешканцям і «Полтавагазу» знайти спільну мову.

Доки працівники «Полтавагазу» відключають один за другим будинки від постачання блакитного палива, влада шукає якісь «шляхи», люди думають, що їх знищують штучно.

 Клавдія Убийвовк, жителька будинку за адресою Мазепи, 59
- Та це ж геноцид, це трагедія така. Вони не мають права відключати без попередження газу.

Стрічка новин