У Краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Фактор свободи»

Цього року відзначається три ювілейні дати відомих українських діячів: 380 років з Дня народження Івана Мазепи, 180 років – Симона Петлюри та 110 років від Дня народження Степана Бандери. По-новому поглянути на ці історичні постаті, які стали символом свободи і боротьби за українську ідею, – така мета виставки «Фактор свободи», що сьогодні відкрилася у Полтавському Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського та організована Українським інститутом національної пам'яті.

Виставка насамперед важлива з точки зору протидії російській інформаційній агресії розповів регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар.

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті 

- Російсько – українська війна має не лише збройний. А й інформаційно – культурний вимір, це війна пам’яті. Росіяни, їх президент Путін, міністр культури постійно наголошують що українців як нації не ісунує, не дають нам права мати власну історію. І цією виставкою ми хочемо розвінчати міфи, які формувалися впродовж як Російської імперії, так і СРСР.

А зробили це науковці досить креативно, вперше в історії виставкової діяльності адаптувавши історичні постаті до соціальної мережі фейсбуку. Автори спробували уявити, як би  виглядали у соціальних мережах профілі Івана Мазепи, Симона Петлюри та Степана Бандери, які б місця показала їхня гугл-мапа, кого б вони зафрендили? 

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті 

- От аккаунт Гетьмана Івана Мазепи, у нього на аватарці зазначено гасло «Же през шаблю маєм право», яку він співав. І автором якої він є. Тут наприклад перелік тих, кого він взяв у друзі. Наприклад Карл 12, з яким він уклав українсько – шведський союз.

Виставка інформативна, досить лаконічна та системна. І все це дає можливість по-новому переосмислити історичну роль Мазепи, Петлюри і Бандери - відзначив ректор полтавського педуніверситету Микола Степаненко.

Микола Степаненко, ректор ПНПУ

- Вона буде важлива особливо для молоді. Тим, кому будувати українську державу. І хотілося щоб ми врешті решт збагнули що це наші найбільші достойники, світочі, які будували справжню Україну.

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського виставка «Фактор свободи» демонструватиметься протягом двох тижнів. А потім вона помандрує навчальними закладами та музеями Полтавщини.

Стрічка новин