Парк, який проіснував менше доби

На Горбанівці громада засадила пустир майже трьомастами саджанців. Звозили їх з усієї України. Ініціативна група говорить: давно мріяли зробити сімейне місце відпочинку. Зрештою, зібрались і влаштували суботник. Прийшли на нього родинами, щоб показати приклад дітям. Та вже наступного ранку побачили – саджанці вирвали: деякі – з корінням, деякі – просто зламали. Обурена громада викликала поліцію, а самі люди обіцяють – винного обов'язково знайдуть.

Олена Лазоренко на Горбанівці живе 15 років. За її будинком – ось цей пустир. Сюди місцеві і не тільки звозили сміття, тут же в гарну погоду відпочивали мами з дітьми. Місць для дозвілля, говорить Олена, на Горбанівці небагато. Тому у громади з'явилася ідея засадити пустир деревами, аби за кілька років тут з'явився парк.

З саджанцями допомогла Щербанівська сільська рада. Але Олена говорить: хотіла посадити і смереки з ялицями. Для цього поїхала в Ворохту, на Івано-Франківщину.

Олена Лазоренко, жителька Щербанівської ОТГ

- Я пішла в Карпати погуляти, накопала смеречок і ялиць. І от так от, якесь таке символічне поєднання сталося у нас Західної і Східної України. Мета яка? Зробити парк, там, де буде затишно всім, а особливо – маленьким дітям.

Цього дня місцеві висаджують клени, червоний дуб, ялицю, смереку, берези, оцтове дерево. Всього – близько трьохсот молодих дерев. Найближчими днями планують посадити барбарис і жасмін.

Євгеній Маслак, житель Щербанівської ОТГ

- Коли я дізнався, що це буде саме тут, ми також з сім’єю приходили на це місце, і я так дивлюся, думаю: «Тут би гарно було б, якби був якийсь парк, щоб можна було прийти». В нас не так багато місць, де можна відпочити з сім’єю.

Анатолій Вертелецький, житель Щербанівської ОТГ

- Я сьогодні прийшов з сином. Дуже багато діточок. Я вважаю, що наша відповідальність як батьків – показувати їм гарний приклад. І вони разом з нами висаджують ці дерева.

Настоятель Олександр Дедюхін говорить: церква підтримує добрі починання, особливо, якщо вони мають виховну мету.

Олександр Дедюхін, настоятель Свято-Миколаївської церкви

- Церква освячує не якісь там місця, не якісь події, а в першу чергу людей, бо люди зібралися для того, щоб зробити добру справу.

А вже наступного ранку житель Щербанівської ОТГ Володимир Черніков, прогулюючись місциною, побачив порожні ямки і зламані саджанці.

Володимир Черніков, житель Щербанівської ОТГ

- Зранку прийшов, здалеку глянув, що їх немає. Ближче там трішки залишилось, самі великі повиривали.

Олена Лазоренко каже: приїхала по дзвінку, і не повірила власним очам.

Олена Лазоренко, жителька Щербанівської ОТГ

- Дерева дійсно понівечені. Обідрані листя, поламані гілки. Я думаю, обуренню громади не буде просто меж. Тому що це була дійсно така добра і правильна справа. Це не для мене, це навіть не для того, хто це скоїв, це для наших дітей.

Ініціативні мешканці Горбанівки запевняють: мають підозри, хто це міг зробити. Втім, з цим буде розбиратися поліція. Слідчо-оперативну групу викликали одразу ж, склали акт.

Роман Грішин, заступник начальника відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- До поліції надійшло повідомлення 14 жовтня, що в селі Горбанівка по вулиці Фурманова було виявлено факт знищення зелених насаджень. При виїзді на місце слідчо-оперативної групи Полтавського відділення поліції було встановлено, що викорчувані молоді дерева клену, сосни, дубу у кількості приблизно 300 штук, які були висаджені за рахунок коштів місцевих жителів. Зараз в поліції відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.185 ККУ, це крадіжка, і в рамках кримінального провадження поліція здійснює комплекс оперативних заходів щодо пошуку та встановлення осіб, які причетні до даного злочину.

Люди кажуть: так це не залишать і вимагатимуть справедливого розслідування. Слідкуватимуть за тим, аби винного знайшли і притягнули до відповідальності.

Тим часом збираються з силами та шукають саджанці, аби провести ще одну посадку. Обіцяють: Горбанівський парк все одно тут буде.

Стрічка новин