До пам’ятника Українським Загиблим Козакам поклали квіти

Згадали словом та поклали квіти. У Полтаві 14 жовтня, в День козацтва, вшанували пам'ять загиблих воїнів та предків біля пам'ятника Українським Загиблим Козакам. Урочистості розпочались біля пам'ятного знаку, а завершились на Алеї Героїв міського кладовища. 

Біля пам'ятника Загиблим Українським Козакам починають збиратися полтавці, щоб віддати шану славним синам рідного краю, які поклали своє життя за волю України в далекі часи.

Монумент козацької слави було відкрито у 1994 р. на Панянському бульварі. На вершині пам’ятника — величезний козацький хрест та напис: «Українським Загиблим Козакам». Біля підніжжя символічного кургану – два бунчуки. 

З квітами стоять представники обласної та міської влад, а ще – військові та полтавці. Серед них – і Віталій Бурмака. Чоловік знайомий з історією нашого минулого, але не всім задоволений. Наводить в приклад поезію Шевченка «Холодний яр», де поет засуджує соціальну несправедливість, гноблення люду панами та викриває тих, хто зневажливо ставиться до визвольних рухів.

Віталій Бурмака, полтавець 

- Не славтеся царевою святою войною, бо ви й самі не знаєте, що царики коять.

А кричите, що несете і душу, і шкуру за отечество!.. Єй-богу, овеча натура. Дурний шию підставляє і не знає, за що! Та ще й Гонту зневажає, ледаче ледащо!

А цей оберіг «Україна всіх єднає» виготовила полтавка Зоя Коваленко. На полотні – ледь не всі регіони держави. Вишивали з 2016 року. За цей час полотно пройшло не одні руки і стало справжнім оберегом. 

Зоя Коваленко, полтавка 

- І поїхав він на фронт. І там хлопці. Хтось умів голку тримати, а хтось її взагалі ніколи не тримав. Ми часточку енергії своєї вклали, і треба, щоб коли вони його розгорнули і стояли, а з того боку якраз обстрілювали, то вони не зрозуміли, що то таке, і перестали стріляти.

Оберіг встиг відвідати майже всі регіони країни, що й відображено на полотні. 

14 жовтня – День козацтва, Покрова та День захисника України. Усі три свята поєдналися в один день. 

Микола Білокінь, заступник голови Полтавської ОДА

- Кожна людина повинна відчути відповідальність, що не тільки військові та волонтери, а всі, хто патріот нашої держави, він повинен захищати нашу Україну.

До підніжжя пам’ятника поклали квіти землякам як прояв шани та поваги до славного минулого своїх предків. Опісля поїхали на Центральне кладовище, там вшанували загиблих воїнів, синів країни.

Стрічка новин