Які вони, сучасні козаки?

Слово «козак» у більшості містян уже зникло зі словникового запасу, як застаріле. Але в наші дні у Полтаві є козаки, і навіть організація Полтавський міський курінь. Чим живе об'єднання і які ж зараз обов'язки у цих чоловіків – знає Анна Ружін.

Невеличка кімната, безліч книг та грамот. Це лише частинка надбань Полтавського міського куреня. Такий вигляд має штаб організації. Існує вона вже 20 років. Цьогоріч відзначили ювілей. Попри титули та чини, чоловіки ходять на роботу та беруть участь в громадському житті. Організація існує на кошти самих членів, козаків. 

Сергій Данілов, отаман спілки козаків Придніпров'я «Придніпровський кош», козацький полковник

- Державна підтримка, після Ющенка фактично немає її. І Порошенко якось теж. Не займалися, і не було координаційних рад. Немає і законодавства. Хотіли прийняти закон про козацтво. Хотіли трохи невести лад в організації, але чогось не стали.

З 23 вересня 1998 року у Полтаві існує Полтавський Міський Козацький Курень Козацького Війська Запорізького Низового.

А в лютому 2001 в області була створена обласна козацька організація «Полтавська паланка». Головна мета Паланки – відродження та збереження Запорізького козацтва, традицій та звичаїв. 

Наразі, як і прадіди козаки боронили Україну, охороняли міста і села від ворогів, і курень через формування з охорони порядку «Козацька дружина» та «Міська спецдружина» оберігає вулиці і життя громадян. Назви чинів теж залишилися з тих часів. Вони й досі живуть в організації. 

Дмитро Тимофеєв, наказний отаман

- Починаючи з найбільш актуального, це - скарбничий, що займається фінансовими питаннями. Це осавульська служба - внутрішня безпека. У нас кухня обозна, що пов'язана з кухнею і пересуванням з місця на місце.

Чини схожі до військових і пов'язані з вислугою років. До лав куреня приймають і досі нових членів організації. Тож її чисельність зростає. 

Демонструють символи козацької влади та зброю. А ще одяг. Це доволі часто використовують під час реконструкцій.  

При курені створили і школу Джур. Працюють переважно з підлітками та юнацтвом. Вивчають історію, військову підготовку та національні бойові мистецтва. З цим допомагає керівник обласного військово-спортивного центру «Воїн» Олег Бариш – отаман та козацький полковник при Полтавському міському козачому курені. 

Олег Бариш, керівник обласного військово-спортивного центру «Воїн»

- Більше ніж 10 років існує при військово-спортивному центрі «Воїн» школа імені «Джур» отамана І. Сірка, створена за підтримки козацтва і спрямована на те, щоб молодь та діти залучалися до козацької справи.

Відтворення традицій українського козацтва, залучення дітей та молоді – основні напрямки діяльності школи. 

Тож вихованців військово-спортивного центру «Воїн» навчають володіти холодною зброєю ще змалечку.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію