Військовий, який після служби повернувся на завод

Полтавець Станіслав Чепурко рік відслужив у зоні бойових дій на Донеччині. 42-річний чоловік каже: службу проходив у складі 93-ї бригади. Був артилеристом. Історію полтавця, який після служби у зоні бойових дій почав працювати водієм на заводі медичного скла, дивіться далі у сюжеті.

Це – Завод медичного скла у Полтаві. Тут працює учасник бойових дій на сході України Станіслав Чепурко. У квітні 2014-го чоловік почав служити у зоні антитерористичної операції. 

Станіслав Чепурко, учасник бойових дій 

 - Після анексії Криму пішов у військкомат, але на той час сказали, що не треба. Але через три дні прийшла мені повістка, й я пішов служити у Збройних силах України.

- Чому прийняли таке рішення?

- Тому що важко дивитися, як на твою країну нападають.

Геннадій Головатенко, служив разом зі Станіславом Чепурком 

- Службу ми проходили у 93-й механізованій бригаді, мінометна батарея. Тобто, ми артилеристи.

Станіслав Чепурко, учасник бойових дій 

- Службу в АТО ми проходили, наша 93-тя, в основному в Донецькій області. Починаючи з Барвінкове, Слов’янськ, Краматорськ. Пішли потім на аеропорт.

Станіслав Чепурко показує фото, зроблене у серпні 2014-го біля села Верхня Кринка Донецької області.  

Станіслав Чепурко, учасник бойових дій 

- Це ми в оточенні місяць були. Підрвали міст. Тримали оборону, щоб не підійшли окупанти. 

На цих знімках Станіслав Чепурко та Геннадій Головатенко – під час служби восени 14-го. За словами Геннадія, у на той час в зоні АТО чоловіки відслужили рік. 

Геннадій Головатенко, служив разом зі Станіславом Чепурком

- Славік заряджав своїм патріотизмом, саме як би це не банально звучало – сміливістю. Він завжди був попереду. Всі задачі, які нам були поставлені, він їх виконував. Ми досі дуже тісно спілкуємось, родинами дружимо.

Станіслав Чепурко, учасник бойових дій 

- Після завершення служби я повернувся на свій завод, там, де працював раніше до цього.

Анатолій Малашенко, колега Станіслава Чепурка 

- Станіслав Чепурко повернувся у 2015-му, весною, на наше підприємство. Він працює водієм автонавантажувача. Станіслав як працівник відповідальний, неконфліктний та дисциплінований.

Станіслав Чепурко говорить: після служби у зоні бойових дій звикав до мирного життя у Полтаві. 

Станіслав Чепурко, учасник бойових дій 

- Було дивно що там стріляють та вибухи, а тут салюти, п’янки. Взагалі все по-іншому. Важко було усвідомити, що два світи різних. Як я знаю багато людей, що навіть з маршруток висаджували. Якось чудно виходить: ти воюєш за свою країну, й не заробив навіть на безкоштовний проїзд. Я-то не їжджу на маршрутках, але людей як послухаєш… Сумно стає, якщо чесно, що так у нас все у житті.

Стрічка новин