Полтавські митці – воїнам ООС

До Дня захисника України полтавські митці подарували воїнам, які служать на Донбасі, концерт української пісні. Дійство проходило в одній із військових частин, що знаходиться у зоні проведення операції об’єднаних сил.

Ця військова частина знаходиться неподалік лінії зіткнення. Тому її командування попросило вести стислу й обережну відеозйомку, аби не розсекретити місце їхнього розташування. Відтак, ми більше знімали сам концерт, українську символіку чи фрагменти техніки із традиційним коротким зверненням до керманича країни-агресора. І, звичайно, багато спілкувалися безпосередньо із самими захисниками вітчизни.

Олександр, військовослужбовець

- Три роки я тут. Коли йшов сюди, мене спонукала моя громадянська позиція. Будучи здоровим пацаном, мені було соромно сидіти вдома. У мене на той момент була вже молода дружина, яка не хотіла мене підпускати, батьки вже старенькі.

Галина, військовослужбовець

- Я вважаю, що військовослужбовцем може бути як чоловік, так і жінка. І взагалі зараз жінки сильні пішли. Деякі навіть справляються, на мій погляд, краще, ніж чоловіки. Тому, хто відчуває у собі цю внутрішню силу, можуть іти і випробовувати себе.

Приїхати на передову проведення операції об’єднаних сил було добровільним бажанням полтавських артистів. Виконавши свою мистецьку місію на горі Карачун у Слов’янську, та побувавши на місці загибелі нашого земляка, капітана СБУ Геннадія Біліченка, вони рушили далі на схід.

Дмитро Соколов, директор обласного центру народної творчості та культурно-просвітницької роботи

- Тут і атмосфера інакша. Їхали, бачили, які дороги, які хатки. Це дуже складно. Але у нас є надія, що, завдячуючи отакій любові і патріотизму до нашої держави, ми зможемо перемогти любого ворога.

Галина, військовослужбовець

- Дуже сильно хочеться, щоб нарешті ми досягли своєї мети. Я думала спочатку, що буде дуже важко. Бо все таки чоловіки, які служать по дуже багато років, вони старші, сміливіші, розумніші. Але вони завжди підтримують, допомагають, радять.

Олександр, військовослужбовець

- Хочеш миру – готуйся до війни. Ми завжди у повній бойовій готовності.

А далі був концерт просто неба.

Дмитро Соколов, директор обласного центру народної творчості та культурно-просвітницької роботи

- Розпочинаємо концертну програму на вулиці. Саме так, щоб хлопці бачили, що ми не відігріваємося у себе вдома у теплих домівках, а разом з ними можемо відсвяткувати це свято нашої держави.

На обличчях воїнів вперемішку віддзеркалювалися радість і смуток. Артистів вони знімали на телефон, підспівували і навіть танцювали.

Під час мистецького дійства звучало чимало привітань зі святом.

- Міцного вам здоров’я, незламного духу. І, звичайно, усім нам мирного неба.

По завершенню концерту співробітники обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного подарували воїнам дитячі доробки та малюнки. Спілкуванням із митцями військовослужбовці залишилися задоволені.

Олександр, військовослужбовець

- Чим більше людей приїздить – підтримує – ми розуміємо, що і ми комусь потрібні. Що ми не даремно тут стоїмо, що ми не просто так, що так треба. Та робота, яку ми виконуємо, комусь потрібна. І хтось це цінить.

Галина, військовослужбовець

- Це класно, коли ми разом і один одного підтримуємо.

Стрічка новин