Порятунок святині

Найстаріший у Полтаві Свято-Миколаївський храм (ПЦУ), що на проспекті Першотравневому, 3, потребує ремонту. Деякі стіни – в аварійному стані. Кошти на ремонт будівлі приносять полтавці. Деталі про порятунок цієї пам'ятки – у сюжеті Анни Ружін.

Храм має 350-літню історію. Спочатку будівля була чотирикутної форми у стилі українського барокко. Його зобразив Т. Г. Шевченко, а потім, наприкінці ХІХ століття, добудували великий двоповерховий притвор.

Настоятель храму Олександр Дедюхін каже: у 1937 році, радянська влада підірвала частину храму з куполом, залишився тільки притвор. У ньому й проводять служби. Через плин часу та тодішній матеріал, з якого будували, на сьогодні майже повністю зруйнована східна стіна, тому громада прийняла рішення добудувати там вівтарну частину.

Олександр Дедюхін, настоятель храму 

- І без фундаменту, і вже майже 90 років вона тут стояла. І руйнування цієї стіни досягло такого рівня, що вона могла не витримати цю зиму. 

Храм належить до пам’яток архітектури, і на будівельні роботи потрібен дозвіл. Не один рік пішов на узгодження документів по реконструкції. Тепер дійшла черга і до будівництва. Минулоріч залили фундамент, зараз кладем стіни, - додає Олександр Дедюхін.

Будівництво триває за історичними джерелами, які допоможуть відновити первісний вигляд храму. 

Олександр Дедюхін, настоятель храму 

- Зараз збудована уже половина тієї стіни, яка має вже бути.

Неспішно та своїми силами зводять стіну за храмом. Будують на пожерви людей. Приносять кошти або матеріали. Імена всіх благодійників записують на стіну, яку згодом замурують.

Стрічка новин