12 жовтня – Всесвітній день хоспісної та паліативної допомоги

Щорічно у другу суботу жовтня світ відзначає День хоспісної та паліативної допомоги. Основна мета цього дня – нагадати про особливі медичні, соціальні, психологічні потреби людей, які мають невиліковні хвороби та смертельні діагнози, а також – їхніх рідніх. У 2019-му день хоспісної та паліативної допомоги припадає на 12-те жовтня.

Паліативна допомога – це обслуговування хворого від дня оголошення смертельного діагнозу. Хоспісна – в останні дні життя пацієнта. На сайті Полтавської міської ради вже певний час знаходиться на голосуванні петиція із пропозицією створити у Полтаві хоспіс – спеціалізований медичний заклад, де перебуватимуть хворі із прогнозованим летальним діагнозом. Автор петиції вирішив її оприлюднити, коли після тривалої онкологічної недуги померла його сестра.

Анатолій Білецький, автор петиції щодо створення хоспісу у Полтаві

- Дуже боляче дивитись, як рідні це переживають поряд і не можуть нічим допомогти. Постійні виклики вночі швидкої від болю, знеболююче…

Тетяна Ященко – кременчужанка. Жінка втратила доньку після тривалої боротьби із онокологічним захворюванням. І хоч майже весь час лікувались у Литві, має претензії до української медицини. Говорить – не вистачає коректного та уважного ставлення до пацієнтів.

Тетяна Ященко, волонтерка (м.Кременчук)

- Щоб ставились не як до вмираючих, а як до нормальної людини. Коли ми повернулись з Литви і нам сказали, що вже все, у нас було єдине бажання – щоб вона посміхалась. Щоб були гідні, як-то кажуть, дні.

Голова Асоціації хоспісної та паліативної допомоги вважає: проблема України в тому, що хоспісами називають заклади із суто медичною допомогою, бо система охорони здоров'я не може забезепечити впровадження сучасних технологій. Тож хоспіси мають створювати на основі гнучких благодійних фондів.

Олександр Вольф, голова БО «Асоціація хоспісної та паліативної допомоги»

- У нас є поодинокі хоспіси, але, на жаль, в них надається переважно медична допомога. А так, щоб медики з психологами і соціальними працівниками в команді разом працювали заради допомоги – це у нас в принципі рідкість.

Що ж до Полтавщини, минулого рок хоспіс на 25 ліжок відкрили у Кременчуці. Також деякі районні та міські лікарні оснащені так званими «паліативними ліжками». Діє послуга «стаціонар на дому», коли хворий може викликати сімейного лікаря додому. Проте для самотніх людей це – не варіант. 

Орест Вовк, головний лікар КП «Полтавський обласний онкологічний диспансер»

- Потреба насправді є. На Полтаву 689 пацієнтів таких, які потребують хоспісного перебування, а по Полтавській області – більше двох тисяч.

Проте поки що питання про створення такого спеціалізованого закладу, як хоспіс, у Полтаві лишається відкритим.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію