Педагоги позашкільних закладів створили мініатюри, присвячені «Енеїді»

Вчителі творять. Педагоги закладів позашкільної освіти Полтавщини презентували виставку декоративних творів-мініатюр, присвячених естетиці творчості Івана Котляревського. Виставку присвятили 250-річчю від народження автора «Енеїди» та розмістили у літературно-ммеоріальному музеї письменника.

«Літературна спадщина Івана Котляревського – оздоба української духовної культури». Так назвали виставку. Музейники анонсують – заходи до 250-ої річниці з Дня народження літератора тривають. Так у жовтні на базі педагогічного університету проведуть наукову конференцію, присвячену постаті письменника. З цієї ж нагоди біля музею закладуть калиновий гай. А виставка мініатюр створена за підсумками VІ обласного конкурсу серед викладачів, який щорічно організовує обласний центр естетичного виховання учнівської молоді. 

Валентина Скриль, ст. науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.П.Котляревського

- Професійне журі, яке працювало над розглядом цих робіт, визначило переможців. І сьогодні на відкритті виставки будуть нагороджені переможці. А за підсумками конкурсу організована ця чудова виставка.

Оксана Журавель, керівниця гуртка «Тістопластика» Сенчанського будинку дитячої та юнацької творчості, свою роботу творила три ночі. Каже, саме тоді до неї приходить натхнення. Створила полотно у техніці пластилінографія. 

Оксана Журавель, педагог Сенчанського Будинку дитячої та юнацької творчості

- Довго думала, як її оформити, як зробити цю роботу, в інтернеті побачила книгу видання подарункове, надихнулась і вирішила намалювати.

Цьогоріч журі, до складу якого ввійшли досвідчені майстри народної творчості та художники-оформювачі, розглянули 73 роботи із тридцяти закладів позашкільної освіти. 

Напрямки – різні: квілінг, живопис, графіка, папероплатиска. А мета – допомогти педагогам пофантазувати, вдосконалитись, відволіктись від буднів. Адже вчитель, який творить, надихає дітей, кажуть організатори. 

Наталія Дешко, методистка ОЦЕВУМу

- Це, насамперед, дає авторитет педагога для дітей, саморозвиток, самовдосконалення, поштовх до самоствердження.

Виставка діятиме до сьомого листопада.

Стрічка новин