У будинку по вулиці Нікітченка, 4 відключили газ

Покинуті напризволяще. Так описують ситуацію люди. У Полтаві в будинку за адресою Нікітченка, 4 працівники «Полтавагазу» відключили людям блакитне паливо. Мешканці більше тижня живуть без газу. Говорять, що в організацію звертались неодноразово, втім, доки полтавці не заплатять кошти за підключення, ніхто нічого робити не хоче, пояснюють люди. Обставини ситуації знає Марина Покшіна.

Ґанок цього під'їзду почали ремонтувати ще минулого тижня. Робітники почули схожий на газ запах. Викликали працівників «Полтавагазу». Ті, не вагаючись, відключили блакитне паливо. Без пояснень та обіцянок відновити його постачання. Тамара Рак – жителька цього під'їзду. Розповідає: останні вісім днів живуть, як у кам'яному віці. Утім, щоб виправити ситуацію, їм потрібно заплатити непідйомну для пенсіонерів суму. 

Тамара Рак, жителька будинку за адресою Нікітченка, 4

- Нам сказали, поки не заплатите 2000, газ не підключать. А за що? Починаючи з першого поверху, у кожній квартирі: люди з інвалідністю, пенсіонери, малолітні діти. Я – інвалід третьої групи, і що це таке, немає цілий тиждень газу. Це ж знущання над людьми. До кого не звертаємося, нікому нічого не треба.

Олексій Філіпович разом з іншими жителями будинку вже неодноразо їздили у «Полтавагаз». Утім, крім грубощів, ніяких пояснень не отримали. Зрозуміло, пояснює чоловік, лише одне: потрібно зібрати гроші й заплатити організації. 

Олексій Філіпович, мешканець будинку за адресою Нікітченка, 4

- Наймайте своїми силами, збирайте гроші, ходіть по під'їздам. Одній людині здавайте, він передасть гроші, тоді приїдемо й поставимо. Де ж цей кран, що ви збираєтеся купувати новий. Немає ні крану, ні труби цієї.

Усі люди один з поперед одного жаліються на працівників «Полтавагазу». Мовляв: ті не роблять нічого. У договорі з організацією, пояснює пенсіонерка Любов Сімура, написано, що ті мають обслугогвувати і свої мережі.

Любов Сімура, мешканка будинку за адресою Нікітченка, 4

- У нас іржаві труби, ніхто їх не фарбує, ніхто не обслуговує, не дивлячись на те, що ми сплачуємо такі кошти за газ, ніхто нічого не робить.

З офіційним запитом ми звернулися до акціонерного товариства «Полтавагаз». Там пояснили так: з метою недопущення аварійної ситуації та загрози життю мешканців, керуючись пунктом 5.7 розділу 5 Правил безпеки системи газопостачання, газопостачання по даному газопроводу було припинено шляхом встановлення інвентарної заглушки на об'єкті. 

Коли газопостачання буде відновлено, поки що невідомо. Окрім цього будинку, без блакитного палива залишилися близько 20 житлових споруд у місті та районі. 

Найдовше без газу люди живуть по провулку Андріївському. Ще з 26 травня цього року. Найпоширеніші причини відключень, пояснюють газовики, – витоки на внутрішньо-будинковому газопроводі та проведення ремонтних робіт. 

Люди ж бідкаються: жити так просто неможливо. Навіть якщо й почують запах газу, аварійну службу не викличуть. Мовляв: немає коштів потім підключати.

Любов Сімура, мешканка будинку за адресою Нікітченка, 4

- Хто буде платити, будуть зриватися будинки, ніхто вже не буде викликати, ніхто не буде платити.

Стрічка новин