У Полтаві відкрили виставку робіт загиблого героя війни Валерія Боняківського

Чоловік у 2014 році добровольцем відправився в зону АТО. За кілька місяців був призначений командиром диверсійно-розвідувальної групи. Цього ж трагічного 2014 року він загинув у Донецькому аеропорту. За життя Валерій зміг поєднати та освоїти 2 професії – військового та художника. Про себе на згадку він залишив понад 1000 робіт, проте є й те, що він так і не встиг зробити.

Відкриває експозицію робіт Валерія Боняківського ось цей невеличкий портрет. На ньому – мати Марія Карпівна. Жінка, не приховуючи сліз, ділиться спогадами про свого єдиного сина. Говорить: хист до малювання в нього з дитинства. Чотирирічну художню школу він закінчив за три роки.

Марія Карпівна, мати Валерія Боняківського

- Школу закінчив з червоним дипломом. Так, була скарга. Визивали мене у художню школу до вчителя. Я кажу, в чому річ? Погана поведінка. Що він робить? А він швиденько намалює, а тоді ходе розповідає, підказує іншим.

На виставці представлено 18 робіт художника. Всього їх понад тисячу. Полотна знаходяться в Америці, Канаді, Польщі, Франції, Німеччині. Картини віддзеркалюють думки, мрії, сподівання та світогляд автора.

Галина Боняківська, колишня дружина Валерія Боняківського

- Наш Валера зараз на небі. Він з нами кожної хвилини, і він з нами тут спілкується через свої картини. Полотна дуже різні. Він малював на замовлення, так. Але він малював те, що розумів і відчував.

Другою пристрастю Валерія Боняківського стала військова справа.

Олександр Ліповець, побратим Валерія Боняківського

- Сьогодні хлопці мені говорили, ну, ти ж скажеш, що він був відкритий, чесний. Хтось кричить, ти скажи, що в ньому «гнилі» не було.

Валерій Боняківський пообіцяв своїм побратимам після перемоги намалювати по портрету. Проте, не судилося.

Стрічка новин