Митці Полтавщини вшанували пам'ять загиблого земляка

Напередодні Дня захисника України полтавські митці подарували воїнам, які служать на Донбасі, насичену концертну програму. А ще вони вшанували пам'ять капітана спецпідрозділу «Альфа», полтавця Геннадія Біліченка. Саме після його смертельного поранення оголосили про початок антитерористичної операції на Сході. Разом із митцями на місці, де у 2014 році загинув військовий, була і наша знімальна група.

Анатолій Васевич, кореспондент

- На цьому місці 13 квітня 2014 року загинув наш земляк, капітан СБУ Геннадій Біліченко. Він був першим українським військовослужбовцем, який віддав своє життя за Україну на Донбасі.

Біля пам’ятного знаку загиблому завжди є квіти і вінки. Сюди приходять люди, щоб віддати шану військовому, який поклав на вівтар Вітчизни найдорожче.

Сергій Озерянко, актор Полтавського театру ім.Гоголя

- Я – колишній військовий, я дев’ять років служив. Розумію, що найбільша честь для військової людини – загинути, захищаючи свою країну. Але 21 століття – люди помирають. Це наскільки прикро. Людина ще могла жити і жити. Хочеться миру. Дуже хочеться.

Оксана Дейнега, працівник благодійного фонду «Карітас Полтава»

- Сльози на очах у дорослих чоловіків говорять про те, що вони знають, заради чого вони боряться. І наш обов’язок – їх підтримувати, пам’ятати. А це місце, де ми зараз стоїмо, і цей герой, який загинув – це ще один доказ любові до Батьківщини не просто на словах, а готовності віддати за неї своє життя.

Тут був перший бій на Донбасі. У передмісті Слов’янська група спецпризначення СБУ «Альфа» спільно з керівництвом донецької обласної міліції проводили розвідку. Вони зупинилися в селі Семенівка, аби поспілкуватися з місцевими мешканцями. У цей час на спецпризначенців проросійські бойовики вчинили збройний напад. Про це нам розповів по телефону один із очевидців тих подій.

Андрій Черкашин, колишній співробітник СБУ

- Приїхали люди на автомобілі і почали обстрілювати нас. Потрапили ми в засідку, як я вже пізніше зрозумів. Перші слова Геннадія були: люди зі зброєю. Напевно, це нам врятувало життя. Чому? Тому що команда була дуже швидка, чітка. Вийшли із автомобіля, почали працювати. Відпрацювали, відбили атаку. Близько п’яти поранених, але Геннадій на той час уже загинув. Я дуже часто його згадую. У мене вдома маленький куточок, присвячений йому. Його фотографії стоять. Він завжди буде в моїй пам’яті.

 Ввечері того ж дня, коли загинув Геннадій Біліченко, РНБО провела екстрене засідання. На ньому вирішили почати Антитерористичну операцію. Від сепаратистів вимагали скласти зброю до 9-ї години ранку 14 квітня. Звісно, цього не відбулося. Тому оголосили про початок Антитерористичної операції із залученням Збройних сил України.

П’ять з половиною років минуло відтоді. Але війна триває й понині. 

Лідія Кретова, артистка Полтавського театру ім.Гоголя

- Я сама родом із Донбасу, тому мені дуже сумно і прикро те, що зараз відбувається на моїй рідній землі. І хочеться, звичайно, миру і щоб якнайскоріше це все закінчилося.

Дмитро Соколов, директор обласного центру народної творчості та культурно-просвітницької роботи

- Ніхто і думки не мав, що в такі часи цивілізованого світу можлива війна у нашій державі. Тому ми шануємо світлу пам'ять нашого земляка. І в свою чергу я хочу подякувати тим людям, які допомогли нам у цій поїздці. Це – Полтавська обласна державна адміністрація, а саме департамент культури, а також Полтавське управління Служби безпеки України. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію