Оновлена експозиція Полтавського Краєзнавчого музею

«Полтавщина в XIV-XVII ст.». Під такою назвою у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрилася експозиція, що представляє новітнє висвітлення періоду формування національної самосвідомості українського народу.

Більшість експонатів оновленої козацької зали представлені вперше, а деякі з них – європейського та світового рівня, говорять науковці. Унікальні раритети розповідають про події, що відбувалися на теренах Полтавщини протягом XIV-XVII століть, коли наша земля перебувала під владою великого Князівства Литовського, пізніше –  Речі Посполитої. І, звісно, найширше висвітлена козацька доба. Першим відвідувачам пощастило найбільше. Для них захоплюючу екскурсію провів автор експозиції, заступник директор музею Володимир Мокляк. Чого варта лише розповідь про жіночий скарб 1620-х років, знайдений під Диканькою.     

Володимир Мокляк, заст. директора Полтавського краєзнавчого музею ім.В.Кричевського з наукової роботи

- Тільки можна здогадуватися про долю цієї дівчини, очевидно, це був якийсь татарський набіг, і вона заховала ці речі. А що з нею трапилося, ми можемо тільки гадати: чи вона загинула, чи стала наложницею. А можливо, з неї виросла якась інша Роксолана. Це вже фантазія всіх нас.

Відвідувачів же вразили як самі унікальні артефакти, так і живописні портрети відомих історичних особистостей.

Михайло Коваленко, полтавець

- Портрети, вони осучаснені на загальному фоні дуже виділяються. Яскраві, гарні кольори, це дійсно клас.

Юрій Волошин, професор ПНПУ ім.В.Г.Короленка

- Демонстрація черепа монгольського воїна – це робота нашого антрополога Сергія Горбенка, він зробив Ярослава Осмомисла, а у Франції Жанну Д’арк реконструював з портрету, а в Полтаві не було нічого, що він робив. Тепер маємо, це дуже добре.

Людмила Бабенко, професор кафедри історії України ПНПУ ім.В.Г.Короленка

- Ті джерела, і сама система показує, яка запропонована музейниками вона в дусі сучасного музейництва.

Віктор Самородов, доцент ПДАА

- Дуже гарний, естетичний, дуже насичений, тут можна проводити лекції, практичні заняття, це наше надбання.

Сергій Блавацький, журналіст

- За словами науковців одного з найбагатших музейних зібрань України, експозиція не буде сталою, вона буде змінюватися, і з часом обов'язково поповнюватиметься новими експонатами, які таким чином, як ось ці, отримуватимуть друге життя.

Стрічка новин