Відсьогодні у Полтаві не можна буде придбати алкоголь уночі

Адже саме із 10 жовтня набуває чинності відповідне рішення сесії Полтавської міської ради. Що дасть ця заборона і як її сприймають мешканці міста, дізнавався Анатолій Васевич.

Більшість полтавців, з якими нам вдалося поспілкуватися, переконані, що таким чином на вулицях міста у темну пору доби стане спокійніше.

Лідія, полтавка

- Поменше буде цього бандитизму. Поменше буде оцих всяких нападів, бо вони ж понапиваються,  а тоді не знають, куди свою силу діти – дурість свою.

Марія, полтавка

- Вони правильно вирішили. Тому що іде людина із другої зміни, приміром, а тут зустрічає такий. Він уже готовий. Так що правильно, все правильно. вирішили. Дай Бог, щоб воно і збулося.

Таїсія, полтавка

- Проти продажу алкоголю у нічний час. 

- Чому це погано?

- А що хорошого. Тому що розбій, драки і все інше. А закінчується тим, що людина може взагалі піти із цього світу.

Рішення «Про встановлення обмежень продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових в м. Полтава» депутати прийняли 4 жовтня, на сесії Полтавської міської ради. За нього проголосувало 25 народних обранців. Нині ж воно набуває чинності. Тож відтепер спиртні напої не можна буде придбати після 22 години і до 8 ранку щоденно, враховуючи вихідні дні та свята. Обмеження не діє на ресторани й кафе, однак заборонено продавати алкоголь у тарі на винос.

У міській раді прийняте рішення вважають корисним і своєчасним.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Впевнений у тому, що це покращить криміногенну обстановку у місті, тому що переважна кількість злочинів, які відбуваються у вечірній час, відбуваються у стані алкогольного сп’яніння. Взагалі, я переконаний, що здоровий спосіб життя повинен переважати над шкідливими звичками. Тому це рішення вважаю абсолютно зваженим, абсолютно правильним і впевнений у тому, що результати за декілька місяців ми побачимо на вулицях міста.

До речі, досвід інших міст засвідчує: позитивних результатів вдавалося досягати досить швидко. Про це розповіла по телефону речниця патрульної поліції Полтавської області Катерина Григоренко.

Катерина Григоренко, речниця патрульної поліції Полтавської області

- Якщо говорити про статистику з тих місць, із яких уже діє обмеження на продаж алкоголю після 22 години, то простіше всього порівняти з містом Кременчук. У нього заборона була введена у квітні цього року. Так от за аналогічний період з 1 травня по 1 вересня 2019 року, у порівнянні з таким самим періодом 2018 року, після 22 години кількість викликів про бійки, тілесні ушкодження, адміністративні правопорушення, конфлікти й таке інше знизалися на 70 відсотків.

У Полтаві ж через пиятику у нічний час нерідко виникали різного роду надзвичайні ситуації. Від містян надходило чимало скарг.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Це стосується і вулиці Великотирнівської, і Латиша, і вулиці Котляревського. Всі скарги надходять там, де працюють заклади торгівлі і вночі продають алкоголь. Впевнений, що ця заборона дасть можливість принести спокій в ці будинки, які роками просто боряться із цією проблемою.

Полтавка Зоя каже, що збиратися у компанії у вечірній час любили і за часів її молодості. Але, коли пиятика стає головною у такому спілкуванні, ні до чого гарного це не призводить.

Зоя, полтавка

- Зараз молодь іде гуляти у девять-десять вечора і гуляє до ранку. Якщо вони будуть гуляти і менше випивати – мабуть, буде кращим для здоров’я і для суспільства. Буде менше всяких надзвичайних ситуацій по місту.

Стрічка новин