Що змінилось у сфері пільг з жовтня цього року?

Обговорити це питання зустрілись представники громадських організацій чорнобильців з надавачами комунальних послуг та представником управління соц.захисту.

Останні пояснили: хвилюватись пільговикам не варто. Порядок призначення виплат залишається майже незмінним. Суму пільги, як і раніше, розраховуватимуть виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно з законом. Також на неї впливатимуть ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги. Єдине, що зміниться - це механізм виплати пільг на оплату ЖКГ. Він передбачає, що гроші передаватимуться людям, а не підприємствам-надавачам послуг. Тобто, якщо пільговик споживатиме менше ресурсів, ніж передбачено в нормативі - заощаджені кошти йому повернуть і він зможе витратити їх на свій розсуд.

Тетяна Федіна, представник Департаменту соціального захисту Полтавської ОДА

- Монетизація пільг передбачає два способи. За бажанням пільговика, пільги можуть надаватися готівкою. Для цього потрібно буде написати відповідну заяву до органів соціального захисту, в якій зазначається спосіб виплати. Пільги можуть готівкою виплачуватись, як через банківські установи, так і через відділення Укрпошти. В іншому випадку, якщо пільговик не виявив бажання подати заяву, то пільги будуть нараховуватись автоматично безготівково. Тобто, щомісяця органи соц.захисту проводять нарахування пільги і передається ця інформація, кошти перераховуються через установу «Ощадбанку» на рахунки організацій надавачів послуг.

Стрічка новин