Освітяни з усієї України в Полтаві обмінювалися досвідом

Обмінювалися досвідом та обговорювали проблеми освіти. Сьогодні у Полтавському інституті післядипломної освіти пройшло засідання «круглого столу». Говорили на ньому про інноваційний потенціал педагогічних працівників та його реалізацію в проєктній діяльності. З'їхалися на захід освітяни з усієї України. Які найактуальніші пробеми в управлінні школами – знає Марина Покшіна.

У залі Полтавського обласного інституту післядипломної освіти зібралися науково-педагогічні працівники з усієї України. Засідання «круглого столу» починається о 10.00. Його мета – привернути увагу державних діячів і науковців до сучасних проблем і перспектив розвитку управлінської діяльності в школах. Спершу про інститути післядипломної освіти розповідає професорка кафедри педагогічної майстерності та інклюзивної освіти Надія Білик. Вона пояснює: сучасні проєктні технології відіграють чи не найважливішу роль у розвитку інноваційного потенціалу вчителя. 

Надія Білик, професор кафедри пед.майстерності та інклюзивної освіти ПОІППО

- Проєктні технології – це одні з перспективних технологій світового рівня. Запровадження тренінгової системи навчання, тобто, якщо в учителя буде вибір різних тренінгів, він буде опановувати їх і запроваджуватиме їх у життя.

Далі педагоги дискутують про інноваційні підходи до організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників у міжатестаційний період. Одним з найбільш обговорюваних питань стало використання потенціалу цифрових технологій в освіті. Оксана Михасюк – директорка Богодухівської гімназії, що на Харківщині. Приїхала сюди, аби отримати нові знання та поділитися власним досвідом. 

Оксана Михасюк, директор Богодухівської гімназії №1 (Харківська обл.)

- Під час Всеукраїнського «круглого столу» хотілося б поділитися досвідом громадсько-державного управління закладом загальної середньої освіти, адже ми з вами знаємо, що зараз на часі – процеси демократизації, децентралізації, впровадження Нової української школи, що вимагає консолідації з усіх державних і громадських інституцій.

Говорили також і про практику організації навчання дорослих у регіональних навчальних системах. Одночасно в інституті післядипломної освіти діяли три локації. На кожній з них обговорювали теми для різних категорій педагогічних працівників. Тривало засідання до 16.00 години. 

Стрічка новин