IT-технології у Полтаві

Виставка, конференція та спілкуванння з партнерами. У Полтаві пройшов Міжнародний Форум з IT-технологій. Які світові компанії були представлені та що демонстрували, знає Анна Ружін.

У холі – представники ріхних світових фірм. Це карта покриття IT-інфраструктури литовських представників. На ринку України вони вже 7 років, у Полтаві вперше. Приїхали поділитися досвідом, адже IT- технології зараз дуже розвиваються. 

Марис Приекулис, представник компанії Tet (Латвія)

- Та послуга, яку ми пропонуємо нашим клієнтам, в принципі – це послуга довіри. Якщо клієнт довіряє дані, де зберігається його бізнес, ще й за кордоном, це каже саме за себе. Якщо бізнес є в Україні, то дані можна зберігати за кордоном. Географічна умова не грає уже важливої ролі.

Компанія UCloud має хмарний сервіс, але діє за іншим приниципом. Та й функціонує в Україні. 

Данило Бєлов, директор з розвитку UCloud 

- Технологія робот-пилосос з'явилася досить недавно, 3-4 роки тому, а користувачі почали купувати, не розуміючи, що це таке. І в інтернеті з'явилося багато смішних відео – роботи розбивають вазони, на них катаються діти. А зараз пилососи обирають більш вдумливо. Аналогія і з хмарною інфраструктурою. Раніше ніхто не розумів, що це таке. Брали та пробували, або ж хтось підказав. Зараз - усе на іншому рівні.

Але, тим не менш, витоки даних існують і досі, і в великих масштабах. Паролі від сайтів, карток з легістю ламають хакери. Досвідом світових експертів з кібербезпеки прийшов поділитися Дональд Ален. Хлопець має книгу з цієї теми та вважає, що найбільша проблема у людей – це однакові паролі. Один підібрав, а витік даних через хакерську атаку – величезний. 

Дональд Ален, спеціаліст з кібербезпеки 

- У кожного смартфону, як сказала одна з кібербезпеки, Софі, що в нас в кожного кіберзброя в кармані. Ми повинні бути обізнаними і розуміти, що це небезпечно, і нам можуть нашкодити. Від крадіжки нашої кредитки до бізнесу.

Організатори ж зазначають: конференція масштабна. До неї готувалися досить довго, але досвід проведення уже є. 

Лана Платонова, директор з продажу, конференц-продюсер CIS Events Group 

- Наша міжнародна агенція на ринку уже 7 років. Починали з Києва, а потім були у мільйонниках. Але цьогоріч ми поїхали по містах, щоб розширити географію.

Відвідали вже Миколаїв, Запоріжжя, Вінницю. На черзі – Полтава. Хочуть поділитися досвідом та більше дізнатися про Smart city – місто у смартфоні. А це пристрої фірми Ромсат. На ринку України виробник уже має визнання, адже понад 20 років допомагає своєму споживачу і встановлює аудіосистеми. 

Цього дня презентують IP-системи, що використовують на підприємствах.  

Антон Єжов, керівник напрямку систем звуку, РОМСАТ

- Можуть застосовуватися у рамках Смарт-місто. На даний момент в Україні є реалізовані проєкти для виклику екстренної служби.

Компанія Bosch відома своїми системами відеоспостереження. Менеджер з розвитку каже, що їх пристрої мають новітні характеристики. 

Олександр Статишнюк, менеджер з розвитку департаменту Систем безпеки Bosch

- Тут представлені купольні відеокамери. Вони можуть застосовуватися на різних об'єктах. Всередині приміщення, назовні, а також задля забезпечення безпеки в місті. Вони з підвищенною чутливістю. Розширення до 12 мп. А всеередині є модуль забезпечення безпеки. Всі дані повністю зашифровані.

У рамках конференції представники могли поділитися досвідом та розповісти про свою техніку. Практичні приклади, поради та підводні камені. А ще – неформальне спілкування. У такому форматі пройшла конференція з IT-технологій у Полтаві.

Стрічка новин