Посол Сполучених Штатів в Україні Вільям Тейлор відвідав штаби партій, які будуть брати участь у позачергових парламентських виборах

Побував він і в обласному осередку Блоку Юлії Тимошенко, де поспілкувався із головою обласної організації «Батьківщина» Вадимом Петренком, поцікавився ходом передвиборчої кампанії. Дізнавався він і про те, як відреагували БЮТівці на небажання ЦВК реєструвати блок.

Полтавщина – не єдиний регіон, куди завітав посол США. Із політичною ситуацією в Україні він добре знайомий.

Поцікавився Вільям Тейлор у Вадима Петренка, на скільки відсотків голосів розраховує політична сила, яку він представляє. Адже на минулих парламентських виборах БЮТ на Полтавщині був лідером перегонів. На цих блок сподівається набрати 34-35%. Сполучені Штати зацікавлені в тому, щоб позачергові вибори були такими ж, як у 2006-му – чесними. Вадим Петренко завірив, що Болок Юлії Тимошенко ні на минулих, ні на цих виборах чорним піаром займатися не буде. Поцікавився Вільям Тейлор і програмою блоку «Український прорив», зокрема, на які головні проблеми вона орієнтована.

Скаржиться тільки голова обласної організації «Батьківщина» на те, що інші партії копіюють деякі пункти «Українського прориву». На це Вільям Тейлор відповів, що імітація – це найщиріша форма лестощів. Взагалі, як завіряє посол США в Україні, Сполучені Штати втручатися у передборний процес не будуть.

У відповідь депутат Верховної Ради 5-го скликання Вадим Петренко креслить схему, де показує, яким чином БЮТ та Блок «Наша Україна-Народна Самооборона» сподіваються, утворивши коаліцію, отримати більшість у парламенті. Щодо посади прем'єра, то її за угодою обох сторін посяде представник тієї політичної сили, яка набере більше голосів на виборах. Якщо це буде БЮТ, то кандидатура майбутнього прем'єр-міністра ні у кого сумнівів не викликає.

Стрічка новин