170 призовників відправили на строкову службу

Захід відбувся на плацу обласного збірного пункту. Заступник військового комісара Едуард Бородай розповів: призовники з усієї Полтавщини у військові частини потраплять до 11-го жовтня. З новобранцями та їх рідними спілкувалися наші журналісти. 

12:45. На стройовому плацу – призовники. Серед них – 20-річний Владислав Яцик із селища Градизьк Глобинського району.

Владислав Яцик, призовник

- Повістку отримав у вересні. Я хочу навчитися стріляти з автомату, стройовій підготовці, всьому, чого навчають у армії, хочу навчитися. У майбутньому хочу бути патрульним поліцейським.

До служби призвали й 20-річного полтавця Максима Легара.

Максим Легар, призовник

- Я сам захотів служити. Я вважаю, що цього боятися не потрібно. Та й ховатися до 27-ми років навіщо? Скоріш всього, у сухопутні, можливо, навіть й до танкістів потраплю.

Урочисті проводи почалися о 13-й годині. Оркестр грає державний гімн. На захід прийшов Ігор Сідоров із Полтави. Чоловік проводжає на строкову службу свого сина Антона. 

Ігор Сідоров, батько призовника

- 19 років, ще 20 немає – раніше пішов, сам захотів. Він просився у десантуру, туди ніби й потрапив. Ми – батьки… Кохана дівчина… Будемо чекати…

Провести Антона Сідорова прийшла його дівчина Анна Литвин. 

Анна Литвин, кохана призовника 

- З якогось боку гордість за свого хлопця – він виконує свій обов’язок перед державою. Й звичайно смуток… Тому що 18 місяців – це не так вже й мало. Я не хотіла відпускати, казала, щоб лишався дома, але він сказав, що буде йти...

На строкову військову службу відправили 170 призовників з усієї Полтавщини, каже заступник військового комісара Едуард Бородай. 

Едуард Бородай, заступник військового комісара 

- Відбувається перша відправка з обласного збірного пункту. До 11-го жовтня будуть у військах. Хто на полігонах, хто у навчальних центрах. У зону ООС та у бойові дії призовники залучатися не будуть.

За словами військового комісара Дмитра Губського, строковики служитимуть у військових частинах Збройних Сил України, Нацгвардії, державної прикордонної служби та у спеціальній службі транспорту, які розташовані у Полтавській, Вінницькій, Кіровоградській, Черкаській та Дніпропетровській областях. 

Нагадаємо, на Полтавщині осінній призов почався першого жовтня. Він триватиме до четвертого грудня. За цей час до строкової служби призвуть більше шестиста чоловік, розповів війсьовий комісар Дмитро Губський. За його словами, термін строкової служби – 18 місяців. Якщо призовник має вищу освіту, ступінь магістра, то у армії відслужить 12 місяців. 

Стрічка новин