Полтавські зупинки – без ремонту і табличок

Зупинки громадського транспорту в Полтаві залишають бажати кращого. Востаннє оновлювали їх в 2015. Тоді встановили 80 павільйонів на суму 2,5 млн гривень, і то – переважно в центрі. До околиць черга не дійшла. Всього на балансі міста – 407 зупинок громадського транспорту. Яка ситуація з зупинками на околицях наразі – у сюжеті Анни Ружін.

Дірявий дах, іржаві стіни та купи сміття. Та й лава не в досить гарному стані. Зупинка Дослідна, що на вулиці Шведській, давно не бачила ремонту. Місцеві та водії маршруток говорять, що від дощу ховатися тут ніяк. На голову ллється вода. На транспорт люди чекають просто обабіч дороги.

Зупинка громадського транспорту «Обласна дослідна станція (Кінцева)» перебуває на балансі КП «ПМШЕД» ПМР. Інформація стосовно останнього ремонту цієї зупинки в управлінні житлового господарства відстутня. 

І вона така – не єдина. Це зупинка поблизу Турбомеханічного заводу. Стан – майже аналогічний. 

Дмитро Демус, полтавець 

- У такому стані більшість зупинок, що знаходяться на околицях. Якщо в місті 5 років тому, перед виборами Мамай зробив реконструкцію та замінив. Але, як ми перерахували, то зробив це по набагато завищеній ціні. То на околицях про зупинки взагалі забули. Їх ремонтують або місцеві мешканці, або вони не робляться, як оця, наприклад.

На зупинках немає і інформаційних табличок з назвами. Хоча, за законом про декомунізацію, їх мали змінити. 

У Полтавській міській раді є рішення від 16 червня 2016 року, що стосується питання заміни назв зупинок громадського транспорту. У документі цілий ряд назв оновлених зупинок. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту.

Уже 2019, але таблички не оновили й досі.

Комунальники пишуть: програмю житлово-комунального господарства та благоустрою на 2019 рік не передбачено фінансування на встановлення інформаційних табличок з назвами зупинок громадського транспорту. 

Адвокат же вважає, що якщо не виконувати закон, то мешканці мають право на позов до суду. 

Тарас Захаров, адвокат  

- Якщо мешканці, які живуть навколо цих зупинок, і ці недекомунізовані назви їх ображають, то вони можуть звернутися із відповідною заявою до міської ради з проханням замінити таблички, але якщо їм відмовлять або не дадуть належної відповіді, то тоді позиватися до суду із зобов'язаннням останніх вчинити певні дії.

Стежить за станом зупинок управління житлово-комунального господарства, адже воно є балансоутримувачем. 

Там кажуть: на ремонт коштів не вистачає також. Коли ж дійде черга до околиць – невідомо. Але якщо і ремонтуватимуть, то за завищеною ціною, вважає полтавець Дмитро Демус. 

Дмитро Демус, полтавець 

- Міська рада виділяє близько 100 тисяч гривень, але по факту, ми перерахували, матеріал на неї - це 15 тисяч гривень. Плюс, ми додаємо 15% від вартості - це робота. І тому у нас виходить не більше 25 тисяч гривень - вартість зупинки.

Стрічка новин