В обласній лікарні оновили хірургічний корпус

«Нове життя» хірургічного та торакального відділень Полтавської обласної клінічної лікарні ім.Скліфосовського. Після реконструкції вони нарешті мають належні санітарні та технічні умови для комфортного лікування пацієнтів й роботи лікарів. Нагадаємо, капітальний ремонт тут не проводився з 1978 року. 

Світлі та просторі палати, замінені вікна, нові меблі та інвентар, сучасне обладнання, належні санітарні умови. Такий вигляд сьогодні мають хірургічне та торакальне відділення обласної лікарні після капітального ремонту. Комфортно лікуватись пацієнтам та комфортно працювати лікарям. Після п'ятимісячної реконструкції тут готові зустрічати перших пацієнтів.

Ольга Слоква, старша медична сестра хірургічного відділення ПОКЛ ім.М.В. Скліфосовського

- В нас до цього були важкі умови для пацієнта та мед.персоналу, комфорту – мінімум. А зараз набагато краще, і кондиціонери в палатах, і холодильники в кожній палаті, раніше також цього не було. Зараз також 5 ліжок в палаті, а раніше шість було. Нові сучасні ліжка, вони всі функціональні.

Хірургічне відділення розраховане на 40 ліжок, торакальне – на 20. Отримуватимуть допомогу пацієнти цілодобово. У відділеннях працює 30 осіб.

Григорій Оксак, гол.лікар ПОКЛ ім.М.В.Скліфосовського

- У торакальному відділенні всі ліжка забезпечені киснем, системою спостереження за пацієнтом, відеоспостереженням. Є палати загальні, по 4-5 ліжок, є палати покращеного перебування. Дотримані всі санітарні норми, які вимагаються до відділень хірургічного профілю, до пацієнтів, які є маломобільними, також враховано всі ці вимоги.

За словами директора Департаменту охорони здоров'я Віктора Лисака, ремонт в цих відділеннях на сьогодні – необхідність, а не примха. Адже після старту медичної реформи другої ланки вимоги до лікарень суттєво змінились. Тепер вони мають бути конкурентоспроможними на ринку медичних послуг. Один з пріоритетів – належне медичне обладнання.

Анатолій Верьовка, лікар-бронхолог торакального відділення ПОКЛ ім.М.В. Скліфосовського

- Апарат називається бронхоскоп. Тобто, огляд бронхів безпосередньо оком. Весь цей процес записується на відео і там залишається в пам'яті. В будь-який момент можна знайти.

Вартість реконструкції відділень склала близько 36,5 млн грн.

Олег Пругло, т.в.о. голови Полтавської ОДА 

- Це гроші обласного бюджету, виділили наші обласні депутати для того, щоб ми могли осучаснити нашу лікарню.

У планах на наступний рік – реконструкція приймальні та утеплення будівлі лікарні.

Стрічка новин