Полтавка – наймолодша лауреатка «Червоної рути»

Наймолодша учасниця фестивалю «Червона Рута», десятирічна Анна Мельницька, нині готується до всеукраїнського конкурсу «Пісенні крила Чураївни», який відбудеться 14-го жовтня у Полтаві. Про це повідомила викладачка вокалу Аліна Зінченко. 22-го вересня полтавка Анна Мельницька здобула друге місце серед солістів на фестивалі «Червона Рута» у Чернівцях. Дівчина виконала п'ять народних пісень, три з яких – фольклор Полтавщини. На репетиції лауреатки побувала наша знімальна група.

18-та година. У залі Лялькового театру – репетиція вокально-хорової студії «Домінус». 

Одна із солісток – десятирічна Анна Мельницька. 22-го вересня полтавка здобула друге місце у категорії «солісти» на всеукраїнському фестивалі «Червона рута» у Чернівцях. 

Анна Мельницька, лауреатка фестивалю «Червона рута»

- Під час участі у конкурсі я дуже хвилювалася. Журі було дуже вимогливим.

Аліна Зінченко, викладачка вокалу 

- Протягом двох років ми готувалися, але найактивніше ми готувалися перед конкурсом – це серпень-вересень. У нас були репетиції майже щодня, постійно репетирували повністю репертуар, який був у Ані.

Анна Мельницька, лауреатка фестивалю «Червона рута»

- Цей конкурс – не перший, у якому я беру участь, а третій. Вокалом я почала займатися із семи років. Я дуже люблю співати. 

Ірина Мельницька, мама Анни Мельницької 

- Потрапили ми на прослуховування абсолютно випадково. Наша знайома вела свою дитину й запропонувала нам, тому що ми на той час жили у приватному секторі, й Анюта на вулиці коли співала, то три двори справа й три двори зліва – були аплодисменти.

Це відео зняте 18-го вересня. На ньому – кадри із «Червоної рути». На фестивалі Анна Мельницька проспівала п’ять народних пісень, три з яких – фольклор Полтавщини, каже викладачка вокалу Аліна Зінченко.

Аліна Зінченко, викладачка вокалу 

- Ми виконували «Ой ходила дівчина» – це Миргородщина, також «Вилетіла галка». «Ой там на горі» – це село Крячківка. Всього учасників у нашій категорії близько трьохсот було. Аня була наймолодшою учасницею «Червоної рути».

Ірина Мельницька, мама Анни Мельницької

- Всі учасники були віком 14 років, 16 років – дівчата з достатньо сильними голосами. Дорослі. І все це не ділилося на вікові категорії. Всі були рівними перед журі: і 10 років, і 20 років, і 30 років.

Нагадаємо, фестиваль «Червона рута» відбувся у Чернівцях з 17-го по 22-ге вересня. Загальна кількість учасників – майже тисяча людей, розповіла викладачка вокалу Аліна Зінченко. Цього року фестиваль відбувся вшістнадцяте. Його заснували у 1989-му році. 

Стрічка новин