Презентація творчого доробку краєзнавців Ігоря та Валерія Козюр

Про побут, звичаї та людей. Це – головні теми книг Ігоря та Валерія Козюр. Їх представили сьогодні у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Котляревського. Описані регіони Решетилівщина та Лубенщина. На жаль, одного зі співавторів – Валерія Козюра – вже немає серед живих. Скільки часу працювали, які матеріали опрацьовували краєзнавці, знає Марина Покшіна.

На столі – книги, написані Валерієм Козюрою та його сином Ігорем. Усі ці видання містять історико-краєзнавчі матеріали про Решетилівщину, про побут та звичаї населення, а також відомості про відомих людей того краю.

Ігор Козюра, співавтор видань краєзнавчої тематики

- На основі джерел, в хронологічному порядку подані всі важливі події, пов'язані з історією того краю, який дуже відомий не лише вишиванками, але й мистецькими традиціями.

Таких видань дуже мало, пояснює Ігор Козюра. Саме через це вони й користуються попитом. Мовляв: кожен хоче пізнати свій край, можливо, навіть знайти предків. Саме такі книги, за словами співавтора, й зберігають пам'ять про минуле. 

Ігор Козюра, співавтор видань краєзнавчої тематики

- Вони дають можливість скласти більше уявлення про наш чудовий край. Писали упродовж тривалого періоду, тому що опрацювати потрібно велику кількість джерел, частину архівних. Дуже багато ми піднімали пресу, наприклад, щоб видати останню книгу про Решетилівщину, батько сидів більше року працював над «підшивками», я підключався.

За словами Ігоря Козюри, ці книги можна знайти у бібліотеках не тільки України, а й в Німеччині та США. Пояснює краєзнавець це тим, що люди давно, живучи за кордоном, хочуть знати інформацію про край, де народилися вони чи їх рідні. Серед присутніх на презентації – решетилівець Іван Циган. Він – співавтор однієї з книг. Це «Решетилівщина: люди, події, факти». Пояснює: ідея написання була саме покійного Валерія Козюри. За словами Івана Цигана, мова в книзі саме про історію того регіону. Охопили автори період у сто років.

Іван Циган, співавтор книги «Решетилівщина: люди, події, факти»

- Ця історія подана у коротких фактах, цифрах, документах, фотоілюстраціях. Читається просто, але зміст її багатий, вона доступна для читання від малого, як-то кажуть, до старого.

Книги Ігоря та Валерія Козюр є і в Полтавській обласній бібліотеці імені Котляревського.

Стрічка новин