В Україні можуть скасувати трудові книжки

В Україні можуть скасувати трудові книжки

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет заявив, що уряд підготує законопроект, що скасує обов'язковість трудових книжок. Раніше він обіцяв удвічі скоротити використання паперу в документообігу.

 Повідомляє 24 Канал

У Кабміні сподіваються, що зможуть запустити нововведення до кінця 2019 року.

Що конкретно пропонує змінити уряд?

·         громадяни не зобов'язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати. В електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж всіх українців є з 2000 року. Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат використовуються саме ці дані.

·         громадяни зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в інтернеті. Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо йому важливо перевірити стаж здобувача з офіційних реєстрів. Щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися електронним цифровим підписом (ЕЦП). Роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, oj буде автоматично накладатися на ці документи.

·         Якщо у вас є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр – самостійно або через роботодавця. Тоді зберігати трудову книжку, як носій інформації не потрібно.

·         Якщо хтось все ж захоче зберегти інформацію про свій стаж у трудових книжках, забороняти це уряд не буде. Можна просити свого роботодавця робити у ній записи і ставити штампи.

Стрічка новин