Небезпечне перехрестя

У Полтаві на перетині вулиць Монастирська-Підмонастирська-Лугова майже щодня – транспортний колапс. В час пік автомобілісти не можуть роз'їхатись – утворюється «тягнучка» або й затор. Через такий потік машин люди почали вимагати встановити там світлофор. Що з цього вийшло, дізнавалась Юлія Хаврель.

Перетин вулиць Монастирська-Підмонастирська-Лугова не дарма місцеві охрестили небезпечним. Тут часто трапляються аварії та утворюються затори. Так, наприклад, 5 квітня цього року тут сталася ДТП, і одна з автівок перекинулась. Люди нарікають: на перехресті необхідно встановити світлофор та пішохідний перехід.

Василій Йопак, пенсіонер

- Як ви вважаєте, чи потрібно тут встановити світлофор?

- 100 відсотків. Не я вважаю, а всі місцеві жителі вважають. Ні «зебри», ні світлофора, нічого немає. Ось такий тут рух, діти до школи біжать. Це до часу. Не хочеться думати про погане, але ви знаєте, все йде до того.

За допомогою люди почали звертатися до усіх можливих інстанцій. І це дало свій результат, проте, не надовго.

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради

- Контролювати затор мало б Управління поліції у Полтавській області. Спочатку ми вирішили створити там світлофор. Проте дуже багато водіїв з міської ради не хотіли його ставити. Дуже великий протест був по світлофору. Ми встановлюємо там тимчасового регулювальника в часи пік. Мова йшла про вечір і ранок. Буквально він постояв там днів чи п'ять, чи шість, після цього він знову зник.

У поліції кажуть: регулювальники на перехресті працюють з 7 до 9 години ранку, ввечері ж, за їх словами, такої потреби немає.

- В інший період часу люди роз'їжджаються згідно з знаками пріоритету, спокійно.

- Регулювальник там не кожного дня.

- Регулювальник там не кожного дня, тому що це є лінія 102, а якщо «падають» якісь грабежі, серйозні виклики, то диспетчер має право знімати екіпаж з його завдання і направляти, якщо є загроза життю та здоров'ю.

Головна причина такого інтенсивного руху – перекриття двох вулиць – Шолома Алейхема та Панянки. Коли ж їх відкриють та чи буде все ж таки встановлено світлофор, ми поцікавились у заступника міського голови з питань ЖКГ Олексія Чепурка.

Олексій Чепурко, заступник Полтавського міського голови з питань ЖКГ

- Поки що світлофор там не буде встановлено. Ми з патрульною поліцією домовились, що після відкриття Шолом Алейхема, я сподіваюсь, це буде до 1 листопада, ми ще раз перевіримо там потік автомобілів і визначимось разом з ними, чи потрібен там світлофор.

Також Олексій Чепурко додав: на перехресті потрібне додаткове облаштування тротуарів.

Стрічка новин