Народні запальні пісні – захисникам України

Полтавські митці подарували концерт воїнам, які служать на Донбасі. Захід проходив на меморіальному комплексі «На горі Карачун» у Слов'янську Донецької області.

Анатолій Васевич, кореспондент

- На виднокраї мальовничі краєвиди. Наче на долоні, місто Слов’янськ. А у 2014 році тут було дуже гаряче. Українські воїни захищали цю стратегічну висоту. Чимало з них полягло тут.

Гора Карачун була першою найзапеклішою точкою на мапі Україні від початку війни на Сході. На ній стоїть телевежа. І бойовики намагалися відімкнути українські канали. В боях за цю землю українська армія зазнала перших втрат. У липні 14-го телевежу таки знищили. Вона рухнула, бо мінами перебили троси, які її тримали. Через два роки вежу відновили.

Нині тут меморіальний комплекс - гранітні плити з іменами загиблим, віршами й піснями про війну, викарбуваними на камені. Сюди приносять квіти, запалюють лампадки. 

отець Роман, військовий капелан

- Не має більше любові, чим хто готовий покласти життя за друзів своїх. І вони цю заповідь звершили на ділі. Легко промовляти слова любові, а звершити можуть вибрані. Їх вибрав Господь. Вони здали екзамен на вічність. Перейшли до воїнства ангельського. Залишили нам пам'ять і вдячність.

Тож із вдячністю сюди часто приходять люди, моляться за тих, хто загинув, захищаючи рідну землю. Живим же дарують свою шану і пісню.

Дмитро Соколов, директор обласного центру народної творчості та культурно-просвітницької роботи

- Напередодні Дня захисника України ми приїхали разом із моїми колегами – акторами театру імені Гоголя Лідією Кретовою і Сергієм Озерянко, щоб привітати наших захисників. І тим самим згадати на на горі Карачун тих людей, які поклали своє життя.

Концерт влаштували просто неба. І линула донецькими безкраїми просторами пісня у виконанні полтавських митців.

Співробітники ж обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного подарували присутнім воїнам дитячі доробки та малюнки. А ще презентували виставку дитячих робіт на кращу книжку-саморобку.

Олена Тарасенко, провідний методист обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного

- Це – міжрегіональний конкурс між трьома областями – нашою Полтавською, Донецькою та Луганською, який проходив під гаслом «Моя Україна». Ми не вперше тут. Це вже стало доброю традицією. Звісно, вболіваємо за наших солдат, які тут знаходяться, які в зоні АТО. Прагнемо миру.

Цього ж дня меморіальний комплекс поповнився ще однією патріотичною композицією. Її створили із карпатського каменю, привезеного із Івано-Франківщини, та назвали «Єдність - сила України».

Владислав Блажко, старший лейтенант Національної гвардії України 

- Дуже приємно, що проходять такі заходи, які не дають забути наших героїв. Населення цінує військових. Приємно тут служити.

Під час поїздки на Донеччину полтавські митці також побували на місці загибелі першого українського військовослужбовця, нашого земляка Геннадія Біліченка та в одній із військових частин, що знаходиться в зоні операції об’єднаних сил. Детальніше про це - у наступних випусках новин.

Стрічка новин