У Полтаві у дитячому садочку «Віночок» вже кілька місяців немає даху

Причина – ремонтні роботи. Батьки не знають, куди подіти дітей. Мовляв: час такий, що працюють усі. Підрядник скаржиться на невчасний допуск до об'єкту. Переконує: не всі проблеми їм були відомі. Міська влада пришвидшити процес не може. Скільки батькам та дітям ще страждати – далі в сюжеті Марини Покшіної.

Вода біжить зі стелі на підлогу, вологість та холод. У такі умови змушені водити батьки своїх діток в садочок «Віночок», що на Вавілова 7. Влітку ситуація була не на скільки критичною. Зараз пішли дощі й дітей просто немає куди подіти. Анна Дейнека ділиться: машину із матеріалами біля будівлі сьогодні побачила вперше. 

Анна Дейнека, мама дитини із садочку «Віночок»

- Влітку був один дощ і одна дитина прокинулася мокрою, тому що всі перекриття отак протоплені, тому що дах відкритий. І на цих вихідних, чому батьки і збунтувалися, тому що залило і перший поверх. А цей тиждень діти ходили всім «скопом» на перший поверх.

Мама двох дітей Дарія Штепа розповідає: її старша донька ходить у випускну групу. Аби підготуватися до школи, разом з батьками збирали кошти, купували все необхідне. Утім, із заняттями доведеться поки що почекати. 

Дарія Штепа, мама дитини із садочку «Віночок»

- Це спілкування, це навчання, а у нас випускна група, ми купували зошити, ми купували телевізор для того, щоб діти займалися. Що робити зараз?

Усі ці роботи виконують за кошти підрядника, який допустив затоплення. «Марк строй» віддав у субпідряд цей об'єкт «Сіріусу». Ним керує Григорій Петрушко. Він пояснює: затримується ремонт через невчасний допуск до споруди. Приступили, пояснює, лише в кінці червня. Підприємство, ділиться, визнає свою помилку і найближчим часом приступить до ремонту. Григорій Петрушко переконує: вони «ліквідують» усі наслідки затоплення. І обіцяє: відремонтують все, що пошкоджено внаслідок дощів .

Григорій Петрушко, директор «Сіріусу»

- Потім «розтин» показав, що в нас недосконале проєктне рішення. Тобто, там дірки в даху з'явилися, які так залишати не можна було. Потрібно було з цим щось робити. А цей технологічний процес займає відповідний час, тобто ми з цим боролися, проєктне рішення в нас не змінювалося. Хоч ми на цьому й наполягали й писали листи.

На ліквідацію цієї проблем, пояснює Григорій Петрушко, піде щонайменше місяць. Лише потім робітники зможуть відновлювати дитчий садок всередині. За словами заступника Полтавського міського голови Світлани Нестулі, підрядник підписав Гарантійного листа. Там зазначається: він сам усуває всю нанесену шкоду за власний кошт. Покарання для відповідальних осіб теж буде застосоване.

Світлана Нестуля, заступник Полтавського міського голови

- Ми домовилися із директором садочку 36, погодилася і директорка іншого садочку на сьогоднішній день прийняти дітей тих, які ходять, власне, в садочок. Усі батьки можуть йти на роботу, а дітей приводити. Чому? Тому що в садочок 36 ми можемо зараз розмістити дві групи. Зараз ведемо домовленість про розміщення ще більшої кількості груп.

Батьки дітей із цього дитячого садочку однаково обурені. Мовляв: такою кількістю дітей ніхто якісно займатися не буде. 

Дарія Штепа, мама дитини із садочку «Віночок»

- Ну добре, підуть вони в «гумовий» 36 дитсад. І що буде далі? Ніхто з ним займатися не буде, гроші на вітер. Я не бачу виходу з цієї ситуації. Садочок закривається, в нього точно до зими ніхто не заїде.

Із договору підряду відомо: договірна ціна робіт, що доручена до виконання Підряднику складає три мільйони двісті дев'яносто сім тисяч сто сорок дві гривні.

Стрічка новин