15 найкорисніших для здоров’я продуктів

15 найкорисніших для здоров’я продуктів

Фрукти, овочі та пісне м’ясо – корисні для здоров’я. Але які фрукти і овочі, і яке саме м’ясо? Американські експерти склали список кращих продуктів, його опублікував портал Lifeline.

Пише Жіночий світ

Яблука. Вони містять різновид клітковини пектин, який пов’язує шкідливий холестерин. Це запобігає атеросклерозу, захищає від гіпертонії та інфаркту.

Чорниця. Ця ягода багата каротиноїдами і флавоноїдами, які захищають серце, мозок і сечовий міхур.

Баклажани. Клітковина, найбільш важливі вітаміни групи В і цінні антиоксиданти, що захищають клітини нашого мозку, – все це є в баклажанах.

Банани. Містять багато калію, який важливий для регуляції кров’яного тиску, а також для роботи м’язів і травлення.

Булгур. Ця крупа багата клітковиною і вітамінами групи В. Булгур має низький глікемічний індекс, тому корисний для підтримки стабільного рівня цукру в крові.

Молоко. Забезпечує кальцієм і вітаміном D, які важливі для здорових кісток.

Йогурт. Джерело добре засвоюваного білка, один з кращих продуктів в раціоні, які допомагають нам схуднути.

Капуста. Овочі сімейства хрестоцвітних захищають від запалення і раку. Крім того, капуста забезпечує організм великою кількістю калію, що важливо для процесів згортання крові.

Вівсянка. Легко засвоюється і стимулює обмін речовин, стабілізує рівень цукру в крові, знижує концентрацію холестерину. Також корисна для поліпшення стану шкіри і кісток.

Квасоля. Постачає калій і магній, що підтримують кров’яний тиск в нормі. Квасоля багата залізом і білком: хороший замінник м’яса для вегетаріанців.

Гарбуз. У гарбузі мало калорій, але багато клітковини і бета-каротину, попередника вітаміну А, який допомагає і протидіяти хворобам серця.

Лляне насіння. Одна-дві ложки цільного або меленого насіння дає багато жирних кислот омега-3 і розчинних і нерозчинних волокон, що захищають від підвищення рівня ліпідів у крові.

Пісне м’ясо. М’ясо містить вітаміни групи В і Е, залізо, цинк і магній, а також амінокислоти, які неможливо отримати більше ні з яким іншим продуктом в раціоні.

Мигдаль. Містить багато кальцію і мононенасичених жирних кислот. Жменька мигдалю кожен день знижує рівень «поганого» холестерину ЛПНЩ і ризик серцево-судинних захворювань.

Оливкова олія. Містить антиоксиданти, які знижують рівень «поганого» холестерину ЛПНЩ, не змінюючи концентрації «хорошого» і корисного організму холестерину ЛПВЩ.

Буряк. Знижує кров’яний тиск і багатий фолієвою кислотою – речовиною, необхідною для правильного розвитку плоду в утробі матері, а у дорослих людей для міцного імунітету.

Стрічка новин