Суд продовжив розгляд справи із загибеллю неповнолітнього

Цього дня в Октябрському райсуді досліджували матеріали провадження. А саме – відео зі слідчих експериментів. Нагадаємо, 6 листопада минулого року на пішохідному переході неповнолітній велосипедист Артем Левченко зіштовхнувся з позашляховиком. За кермом була Наталія Саєнко. Внаслідок аварії 7-го січня хлопець помер в лікарні.

Близько 10 години ранку у залі засідань з'явились обвинувачена Наталія Саєнко разом зі своїми адвокатами та сторона потерпілих з адвокатами та прокурором. 4 жовтня продовжують вивчати матеріали справи, а саме – відео слідчого експерименту, який проводився за два місяці після трагічної ДТП. На ньому свідок Станіслав Лисиця розповів, з якою швидкістю рухалося авто обвинуваченої. За матеріалами слідчого експерименту, було виконано два заїзди – швидкістю 50 і 60 км за год. Представник сторони захисту потерпілих зауважив, що свідок не міг чітко визначити швидкість, адже він – не водій. 

Геннадій Олєйніков, адвокат потерпілої Наталії Левченко

- Я хочу сказати, що цей слідчий експеримент з Лисицею – це повна фальсифікація з метою виправдання Саєнко. Зовсім не бралось до уваги, що цей же самий Лисицев постійно змінював покази, і 10.11.2018 року казав, що можлива швидкість автомобіля Саєнко була більшою, ніж 70 км/г, але це до уваги взагалі не взяло. 50-60 км/г достатньо, 70 км/г не досліджувалось.

У свою чергу адвокат обвинуваченої Наталії Саєнко Олег Губа заперечив репліки сторони захисту потерпілих.

Олег Губа, адвокат обвинуваченої Наталії Саєнко

- Оцей слід, який знаходиться в другій смузі, оце і є місце зіткнення велосипедиста і автомобіля. Представник потерпілих, на мою думку, безпідставно зазначає про те, що цей слід належить саме цьому велосипеду. Саме велосипеду Карвер. Жодних якихсь експертних досліджень з цього приводу нам поки що не надано.

Після обміну репліками суддя оголосив перерву. Далі розпочали перегляд іншого слідчого експерименту за участю свідка Ігоря Грінченка. За його словами, він йшов у парку, і його обігнав велосипедист. Потім він почув удар. Чоловік зміг показати траекторію руху велосипедиста та місце, де знаходилось тіло Артема Левченка після зіткнення. 

Геннадій Олєйніков, адвокат потерпілої Наталії Левченко

- Цей слідчий експеримент спростовує покази попереднього слідчого експерименту за участю Лисиці, який вказував, що наїзд був на крайній смузі, ближче до кущів. Він чітко показує, що наїзд був на середній частині проїжджої частини і це видно неозброєним оком. Це показали заміри, і розташування тіла потерпілого було теж ближче до правої сторони, а не до лівої.

Захисник Саєнко Олег Губа з думкою адвоката потерпілих не згоден. 

Олег Губа, адвокат обвинуваченої Наталії Саєнко

- Недоречно, на мою думку говорити, як висловився представник потерпілих, що цими свідченнями свідок Гринченко спростовує покази свідка Лисиці. Я хочу звернути увагу на те, що поки що з тих матеріалів, що ми дослідили, то все обвинувачення, і всі висновки грунтуються про те, що Саєнко винна, лише на показах свідка Грінченка. Але разом з цим, ми бачимо, що в ході цього слідчого експерименту свідок про що говорить, про те, що він взагалі нічого не бачив.

Суд до кримінальної справи приєднав всі матеріали, надані сьогодні. Наступне засідання по справі ДТП Артема Левченка відбудеться 8 жовтня. 

Стрічка новин