На сесії Полтавської міської ради заборонили нічний продаж алкоголю

МАФи зноситимуть, алкоголь не продаватимуть уночі та безкінечні проблеми із ЖКГ. Ці питання стали найгострішими під час позачергової двадцять сьомої сесії Полтавської міськради сьомого скликання. Пройшла вона сьогодні, 4 жовтня. З чим прийшли містяни цього разу до депутатів та що прийняли, знає Марина Покшіна.

Сесія починається із запізненням майже на 15 хвилин. Зареєструвалися 35 депутатів. Така кількість дозволяє почати засідання. Олександр Шамота оголошує його відкритим. Обирають секретаріат, лічильну комісію, затверджують порядок денний і регламент. Починають виступати громадяни. Серед таких – полтавець Олександр Головня. Чоловік переконує: на центральному ринку більшість підприємців ведуть незаконну торгівлю. Він говорить: звертався до поліції та Держпродспоживслужби з проханням провести спільні рейди. Остання не відреагувала, пояснює: це тому, що підприємці ведуть із чиновниками цієї структури спільну діяльність.

Олександр Головня, полтавець

- Є в нас доказова база, яку ми передали у Полтавське відділення нашої поліції для реагування, де дійсно люди ведуть спільно незаконну трудову діяльність із посадовими особами даної установи. Прошу депутатський корпус звернути увагу на це.

Виступив і Євген Дикань. Він розповів: упродовж року міська рада продовжила строк оренди малій кількості тимчасових споруд.

Євген Дикань, підприємець

- Виходить, що сесію за тиждень ми можемо зробити, а взяти й зробити людям, щоб вони платили за оренду, для того, щоб люди не їхали з країни й не втрачали робочі місця, ми не можемо. У даний момент не продовжено сотні торгових точок, тому прохання звернути увагу на це і почати займатися містом.

Далі перейшли до сесії. З порядку денного виключили три питання. Ще два виклали у новій редакції. Депутати перейшли до їх розгляду. Внесли зміни до міського бюджету. Далі Олександр Шамота зачитує заяву Тетяни Паутової про вихід із фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність». Присутні в залі аплодують. Депутатка пояснила своє рішення так: опозиційний статус не дозволяє конструктивно виконувати депутатські повноваження. Також вона зізнається: їй надходять погрози щодо цього вчинку. Олександр Шамота попросив із ситуацією розібратися правоохоронні органи. Андрій Матковський йде до трибуни, але поки що не коментує слова Тетяни Паутової. Він зауважив: 90% виступів на сесіях міськради стосуються ЖКГ. Додав: за часів Олександра Мамая комунальна сфера працювала набагато краще.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- За цей рік, мабуть, «машина часу» повернулася. Більше того, ми знову кажемо про проблеми ЖКГ. Я хочу сказати, коли знімали Мамая, стан ЖКГ був набагато краще, ніж зараз, коли за ЖКГ відповідає «Рідне місто» і Олексій Чепурко, бо таких проблем з підвалом було в десятки разів менше рік тому.

Далі більшість питань прийняли без обговорення. Рішення щодо обмеження продажу алкоголю вночі підтримало 25 депутатів. Отже, і його задоволено.

Розглянувши 73 питання, майже о 14 оголосили закриття сесії.

Стрічка новин