Найстарішій в Україні с/г науково-дослідній станції – 135 років

У жовтні виповнюється 135 років від часу заснування Полтавської державної  сільськогосподарської дослідної станції імені Миколи Вавілова Інституту свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України. З цієї нагоди в закладі пройшли наукові читання та відбулося відкриття другої частини народного музею історії Полтавського дослідного поля.

На дослідній станції працювали всесвітньовідомі вчені Микола Вавілов, Василь Докучаєв та чимало інших, які зробили значний вклад в аграрну науку. В установі є унікальна, найстаріша аграрна бібліотека України, яка нараховує понад 71 тисячу екземплярів книг та журналів. Тут проводять, наприклад, один з унікальних в світі експериментів з беззмінного посіву жита. 

Микола Опара, кандидат сільськогосподарських наук, професор ПДАА  

- Невеличка ділянка, але уже 134 роки воно сіється на одному й тому ж полі, не ведеться ні захист рослин, ні застосування добрив, лише обробляється земля, сіється і збирається. Таких дослідів небагато в світі, ще є подібний Галлія Німеччина і Ротамстед Голландія.

Взагалі Полтавське дослідне поле завдяки вагомому внеску в розвиток теорії й практики польового експерименту по праву вважається «колискою» вітчизняної дослідної справи.

Андрій Кохан, директор Полтавської державної с/г дослідної станції ім.М.Вавілова

- Дослідна станція при окупації і часткової евакуації працювала навіть при німцях, які сюди заходили, бачили величезний вклад в аграрну науку і підтримували, не заважали проведенню досліджень.

А в музеї представлено чимало унікальних експонатів. Зокрема, першу карту грунтів Полтавської губернії, складену за підсумками Докучаєвської експедиції 1893 року, унікальний чотирьохметровий моноліт грунту дослідного поля, відібраний Докучаєвим у 1888 році, та шафи-камери з теж унікальною, більш ніж 3-ох тисячною колекцією метеликів та шкідників сільгоспкультур 1907 року, зібраною з усього світу. В нових залах також можна побачити першу хімічну лабораторію полтавської станції, сільськогосподарські знаряддя праці для обробки землі, експозицію, що розповідає про побут селян кінця XIX – початку XX століття. Один із залів присвячений ветеранам-аграріям Другої світової війни. Все це зроблено задля збереження для нащадків безцінних експонатів, більшість яких можна побачити лише в цьому народному музеї історії Полтавського дослідного поля.

Стрічка новин