11-ий випуск історичного журналу «Локальна історія» презентували у Полтаві

«Локальна історія». Львівські видавці презентували свій науково-популярний журнал у Полтаві. Свого часу розпочали з проєкту, а згодом доросли до друку. На презентацію завітали головний редактор глянцю Віталій Ляска, співзасновник журналу Іван Спринь та доктор історичних наук, професор, полтавець Юрій Волошин.

Проєкт стартував ще в 2013 році. Тоді амбітні та не досить досвічені хлопці хотіли зберегти свідчення про визначних осіб та місця. Почали свою мандрівку з блокнотами та диктофонами. Без професійної освіти, але з великим бажанням.

- Приїжджали в село і казали, що ми дослідники. І запитували: «А хто у вас найстарший в селі? Або хто у вас ветеран Червоної Армії чи УПА». Нам показували когось, і ми до нього йшли.

«Локальна історія» – перший і єдиний глянцевий історичний журнал в Україні. Він став продовженням однойменного проєкту, запущеного у 2013 році у Львові. Автори видання кажуть: у журналі є баланс між академічною історією та історією публічною. Історія може і має бути цікавою.

Віталій Ляска, головний редактор журналу «Локальна історія» 

- Не всі історики розуміють, як цю історію подати. Як знайти формат подачі та аудиторію. А головне – комунікувати з суспільством. Ще одним важливим аспектом є доля майбутнього і нашої історії. Людина в історії має відчувати емоції та співпричетність.

Паралельно з журналом функціонує і сайт. В ньому – інтерв'ю з істориками, оригінальні фото та нариси. На сторінках журналу – не лише історія Галичини.

Кожен номер містить матеріали щодо історії різних регіонів України. Вересневий присвятили Полтавщині. З історією краю знайомить Юрій Волошин.

Стрічка новин