У Полтаві співали жестовою мовою

У Полтаві співали гімн України та народні й естрадні українські пісні жестовою мовою. Робили це на фестивалі «Подільська золота осінь». Захід провели з нагоди Міжнародного тижня людей з порушеннями слуху, який щороку припадає на останній тиждень вересня.

«Подільська золота осінь». Захід подібного формату проводять у Полтаві вперше. Основна його мета – популяризація жестової української мови, нагадування про труднощі людей з порушеннями слуху. А ще це – своєрідний звіт. Адже працівники Подільської райради та поліції, які тривалий час вчились мові жестів у професійних перекладачів, нині показали свої знання глядачам. 

Наталія Московець, директорка ГО «Перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю»

- Навчали офіційно рік. Але насправді навчання тривало набагато довше. Адже жодну мову не можна вивчити ні за рік, ні за два, тому що мови розвиваються, мови змінюються, з’являються зовсім нові слова в нашому житті і, відповідно, нові жести.

Спочатку чотири працівники Подільської райради, яка є співорганізатором фестивалю, забажали відвідувати курси жестової мови. Пізніше до них приєднались колеги. Нині 26 працівників мають дипломи перекладачів, ще 10 – навчаються. 

Андрій Каркач, заступник голови Подільської районної у м.Полтава ради

- Ми всі прагнемо розвитку української державної мови. А не може бути державна мова лише з одним крилом. Тому що у нас всі громадяни рівні. І гасло нашого фестивалю «Я – рівний». Тобто, українська жестова мова, вона така ж державна мова, як і наша українська. 

Також чиновники розповіли – відтепер співпрацюють із Полтавським осередком Українського товариства глухих, аби без перешкод обслуговувати у райраді громадян з проблемами слуху.

Євген Нагорний, голова Подільської районної у м.Полтава ради

- В нас встановлено радіообладнання для того, щоб зв’язуватись онлайн з перекладачем жестової мови. Тому, якщо прийде людина з вадами слуху, ми без всяких проблем зможемо її прийняти. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію