Центральна міська бібліотека готується до опалювального сезону

У Полтаві триває перевірка закладів культури щодо їх готовності до опалювального сезону. Цього разу спільно із представниками міської влади наша знімальна група побувала у центральній міській бібліотеці.

Ремонтні роботи тут тривають іще повним ходом. Але кімнати центральної міської бібліотеки уже помітно змінилися. Оновлений дизайн, без сумніву, порадує відвідувачів закладу, стверджує виконроб фірми «Марк Строй» Матвій Бажатарник.

Матвій Бажатарник, виконроб фірми «Марк Строй»

- Пару місяців трудимося. Стяжка нова залита. Постелений лінолеум. По читальному залу нова стяжка, плитка пола керамічна, шпакльовані стіни, покрашені водоемульсійною сумішшю. Електрика повністю нова, заміна поручнів. І тепловий вузол у підвалі поміняли.

У приміщенні бібліотеки ремонт не робили із 1977 року. Труби проржавіли, а тому протікали. Інше обладнання теж застаріло настільки, що час від часу створювало відчутні незручності, говорить директор Полтавської міської централізованої бібліотечної системи Таміла Дузенко.

Таміла Дузенко, директор Полтавської міської централізованої бібліотечної системи

- Тут були постійні аварії, заливали водою холодною, гарячою. Проблема була і для приміщення, і для користувачів. Тепер надіємося, що у новий опалювальний сезон ми увійдемо з усім новим.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Гідроізоляція, антисептик підвалу, перероблений тепловий пункт, закінчуємо ремонт читальної зали. Все це зроблено цього року за кошти міського бюджету, які виділили депутати задля того, щоб читання у бібліотеці було комфортним.

Олена Чірікова-Зоріна, депутат Полтавської міської ради від Соціал-демократичної партії

- Уже через місяць полтавці зможуть в новому оновленому залі почитати свої улюблені книжки. Наші полтавці мають проводити свій досуг, читати книжки у комфортних умовах.

До речі, не зважаючи на стрімкий розвиток науково-технічного прогресу, розповсюдження електронних книжок та стрімке поширення Інтернету, бібліотеки своєї популярності все ж не втрачають.

Таміла Дузенко, директор Полтавської міської централізованої бібліотечної системи

- Зараз бібліотеки – зони, де людина повинна відчувати себе комфортно. І саме інтелектуальний комфорт. Щоб людина прийшла сюди відпочила, почитала. І мала таку зону захищеності, комфортності.

У міській раді стверджують, що робитимуть усе можливе, аби такий комфорт поліпшити. Адже бібліотека – це ще й свого роду культурний центр.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Ми розглядаємо бібліотеку не тільки, як заклад, де можна читати книги, а як культурний центр району, у даному випадку Алмазного. Тому все для того, щоб людині у цьому центрі було комфортно перебувати. Те саме стосується і всіх інших закладів бібліотечної системи, які ми систематично ремонтуємо в рамках модернізації, в рамках ремонтів закладів бібліотечної системи.

Стрічка новин