Грип: коли чекати епідсезону?

Грип: коли чекати епідсезону?

Протягом епідеміологічного сезону в Україні буде циркулювати новий штам грипу, який буде більш небезпечним для людей працездатного віку з хронічними захворюваннями.

Про це заявила завідувач відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім.Громашевського НАМН України Алла Мироненко.

«Штами, які очікуються, – це новий H3N2 – А-Канзас – і, можливо, новий штам Н1N1 – А-Брісбен. Ще два віруси грипу Б, які також можуть бути, але вірогідність їх менше – це В-Колорадо і В-Пхукет. Останній – найменш вірогідний, тому що він вже старий, був у нас не один рік», – зазначила Мироненко.

За її словами, «Брісбен» найбільш небезпечний для людей працездатного віку, особливо з групи ризику (тобто з хронічними захворюваннями). Саме ця категорія населення буде більше страждати від ускладнень у разі захворювання на цей грип. «Канзас» же більш небезпечний для людей із хронічною патологією і людей віком 65 років і старше.

Початком сезону грипу вважається 40-ий тиждень (початок жовтня), але фактично сезон стартує з початком циркуляції вірусу.

Повідомляє Базар медіа

Стрічка новин